Kahve fincanı

Selam,
Kahve içmek için nasıl bir fincan tavsiye edersiniz?
Sıcak tutsun, hemen soğumasın kahve. Emaye ya da seramik daha iyi midir bu açıdan? Elimdeki kupalar kalın olduğu için hemen soğutuyor

kahve meraklısı birisi olarak söyleyebilirim ki kahvenin soğumaması en azından benim açımdan güzel bir şey değil, kahve soğudukça daha fazla aroma ortaya çıkar...

diğer yandan eğer kahveniz soğumasın istiyorsanız seramik iyi bir seçenek. emaye ısıyı çabuk ilettiğinden daha hızlı soğumasına neden olacaktır bir de içerken eziyet olacaktır tavsiye etmem.

son olarak kahve için en iyisinin çift camlı bardaklar olduğu söyleniyor.

örnek:
www.hepsiburada.com

ben ise migroslarda satılan touch me markalı seramik bardaklardan kullanıyorum. boyları hoşuma gidiyor.
  • cedric tweedledee  (04.12.19 17:51:01)
Şöyle bir alet var mesela: www.hepsiburada.com

  • inawen  (04.12.19 17:53:40)