[]

Müzik arıyorum

İsa çarmıha gerilirken annesinin yaktığı ağıt temalı bir eser arıyorum. Klasik müzik ve arya karışımı tonları vardı. Bilen var mıdır?
 
merhaba.

isa çarmıha gerilirken annesinin çektiği ağıt (bkz: Stabat Mater)dir.

Bu isimle arayacaksınız. Fakat, pek çok bestecinin Stabat Mater'i var. En bilinenlerinden bir tanesi Pergolesidir mesela. Ama bir bestecinin Stabat Mater'inin de pek çok bölümü var, acaba siz hangi bölümü dinlediniz?


örnek:

www.youtube.com (pergolesi - stabat mater'den stabat mater dolorosa kısmı)

www.youtube.com bu ise pergolesi - stabat mater'in tamamı... 40 küsür dakika..

bunun içinden değilse eğer,

rossini - stabat mater'e bakınız. o da değilse, sözlükteki başlıktaki diğer bestecilerin stabat materlerine bakınız. ama ben oyumu pergolesi'den yana kullanıyorum.
  • la traviata  (04.12.19 19:00:06 ~ 19:03:26) 
Cevabınız için teşekkür ederim, aradığım eser stabat mater idi. Teşekkürler.


  • kapitalist gerilla  (04.12.19 19:54:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.