Ankara Devlet Tiyatrosu öneri

Arkadaşlar merhaba, şu an oynanan oyunlardan önerebileceğiniz var mıdır ?
Kapan’a bilet almayı düşünüyorum
Önerilerinize açığım. Teşekkürler..

suç ve ceza, reis bey ikisini de kesinlikle tavsiye ederim.

  • garaser  (04.12.19 16:15:28)
bu sezon oyunlarından maskeliler'i çok övdüler, henüz izlemedim.
geçen sezondan kalma kapan ve 12 öfkeli. iyidir.
meraklısı için öyle bir hikaye'de epey eğlenmiştim. masal dinliyor/izliyor gibi bir hissiyatı var.
lüküs hayat müzikali de eğlenceliydi. ama bilet bulmak (iyi bir yerden) biraz zor olabilir.
radyo-yu hümayun'u kesin izleyin, ben acayip eğlenmiştim.
farklı tarzda bir şey izlemek isterseniz de eyvah nadir'i izleyin. eğlenceli bir orta oyunuydu.
bu arada 10-14 aralık arasında farklı şehirlerin dt'lerinden gelen oyunlar var. çoğunlukla iyi oyunlar onlar da. bilet bulabildiğinize gidebilirsiniz.
terörist oyunu da güzel ama çok soyut. görsellik olarak beğenmekle birlikte anlamaya çalışırken kafayı yiyebilrisiniz biraz.
aşkımız aksaray'ın en büyük yangını'na gitmeyi pek tavsiye etmem. oyunculuklar fena olmasa da konusu/mesajı yok oyunun.
  • shadowfollower  (04.12.19 16:49:40)
Kapan' ı ortanın biraz üstünde bulmuştum ben. Yazıldığı gibi Suç ve Ceza ile Reis Bey' i ben de öneririm. Eski sezonlardan kalan Satranç ve Kontrobas da iyiler. Ben Terörist' e büyük beklentiyle gitmiştim ama cidden bin pişman olmuştum zevk meselesi tabi belki sevebilirsiniz. Maskeliler' in yorumlarını okuyup bilet aldım, yarın seyredeceğim. Amak-ı Hayal, çok sevdiğim bir kitap. Tiyatroya uyarlamasını merak ettiğim için bilet aldım ancak onu da henüz izlemedim.

Edit: Maskeliler' i seyrettim. Çok çok güzeldi. Mutlaka öneririm.

Edit2: Amak-ı Hayal' i de seyrettim çok beğendim. Kitabını sevdiyseniz bunu da beğenmeniz kuvvetle muhtemel.
  • Amaranta ursula  (04.12.19 17:17:46 ~ 13.12.19 16:51:35)