şu sitenin kodları görünüyor mu?

www.atasoyweb.net

yukarıdaki sayfanın kodları açık mı? burdaki kodlar kopyalanıp başka bir yerde kullanılabilir mi?

siteyi yapan arkadaşa ulaşmaya çalıştık ama geri dönüş alamadık. başka bir arkadaş kodların açıkta olduğunu, bunun da siteyi yapan kişinin bilerek yaptığını, amacının ihtiyacı olanların alıp geliştirip kullanıcıya sunması olabileceğini söyledi. ondan sordum, açık mı bu sayfanın kodları?

biz bu adama ulaşamadık ne yazık ki, daha doğrusu cevap vermedi.

kaynak kodlarının açık olmasının nedeni ne olabilir? isteyen burdan alabilir mi demek istiyor yoksa kodların açık olduğunun mu farkında değil?
  • yemrem  (04.12.19 11:47:00)
Javascript ile geliştirilmiş bir araç ve javascript sizin tarayıcınızda çalışan bir dildir, server tarafında değil. Bu yüzden kodlara ulaşabilirsiniz evet fakat bu demek değildir ki alıp istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Kişi emek vermiş bir programlama yapmış ve bu iş öyle 15 dakikalık bir iş değil.

İzin isteyin, verirse kullanın bence.
  • işimdeyim gücümdeyim  (04.12.19 12:14:42)
tum mantiksal kararlar bu dosyada www.atasoyweb.net ama bu kod bir sıkıştırılmış, o nedenle kodu yazan kisinin paylasilmasini istedigini dusunmuyorum. eger boyle bir niyeti olsaydi sıkıştırma geregi duymazdi.

Teknik olarak alip kullanabilirsin, ama mevcut kodun uzerinde oynama yapmak zor olabilir. O nedenle kodu yazan kisiye ulasip kodun "raw" halini almaniz yararli olabilir.
  • emrahday  (04.12.19 13:08:55 ~ 13:09:35)
burada paylaşılan kod www.atasoyweb.net unminify edilir de işte yine de etik olan şahsa ulaşılması.

  • cern de cayci olmak vardi  (04.12.19 13:17:24 ~ 13:17:47)