[]

Tabletler cep telefonu gibi kullanılabilir mi?

Yurtdışından cep telefonu alınca bir sürü vergisi, açtırma parası filan var. Aynısı tabletlerde de var mi? Bir de telefon 6 ay sonra kullanıma kapanıyor kayıt yaptirilmazsa. Tabletlerde böyle bir durum yok. Tablet cep telefonu gibi kullanılır mi? Arama ve sms olmayacak tabi ki. WhatsApp gibi yerler kullanılacak.
 
eğer LTE (4g) özellikli tabletse aynı şeyler geçerli. Sadece wifi ise kaydettirmene gerek yok.

Tabletlerde whatsapp kullanamıyorsun, 4g olursa kullanılıyor mu emin değilim.
  • nhk ni youkosu  (03.12.19 13:58:49) 
Sim kart interneti kesiliyor yani yine.


  • gonul_isleri  (03.12.19 14:01:14) 
galaxy tab 10.1 kullanıyordum. arama ve sms fonksiyonu çalışıyordu. ama tabi sim kart özelliği olan tüm cihazlar, buna tabletler de dahil, kayıt ettirilmeden çalışmazlar.

ipad durumunda ise sim kartsız modellerinde whatsapp web kullanılabiliyor kısa bir süredir.
  • givemesomesubstance  (03.12.19 14:09:08 ~ 14:09:25) 
Telefonu da tablet gibi kullanabilirsin aynı mantıkla kayıt ettirmeden. Kapanan sadece operatör kısmı, arama-sms-4g yani


  • Trene çelme atan adam  (03.12.19 14:10:35) 
imei numarası olan tüm cihazlar bu yasaya dahil. sim kartlı akıllı saatte aynı şekilde kaydedilmeli yani.

kaydedilmezse sim kart kullanılamıyor. yalnızca wifi kullanılabiliyor.
  • ayin yazari  (03.12.19 15:33:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.