[]

Pasaportum ıslandı

Arkadaslar, çantamdaki su dokulmus. Pasaportta islandi. Sac kurutma makinasi ile kuruttum. Kagidi kabardi.
Ben almanya'dayim. 3 ay sonra turkiye'de olacagim. Burada mi yenileteyim? Turkiye'de mi?
Defter bedeli odeyecegim sadece doğru mu biliyorum?


 
vize ve pasaportun ön sayfası özellikle ıslandı mı? optik okuyuculardan geçmeyecek gibi mi, durumu nasıl? dönüşünde havalimanında engel olmasın almanya'dan ayrılırken ve türkiye'ye giriş yaparken?

3 ay yeterli bir zaman almana da konsoloslukta düzeltmek için bence. riske girmezdim ben. tabi herhangi bir hasar yoksa emin olamadım.
  • emfuzi  (03.12.19 10:04:57) 
O kısmı plastik sağlam.
Vizeye de birsey olmamis.

Isin kotusu şişe almistim su falan dokulmesin diye.
  • durgunfoton  (03.12.19 11:47:53) 
İlk sayfalar saglamsa problem olmaz diye düşünüyorum. Çıkış yapacağın için dur çıkma demezler. Ama eger bir ulkeye giris yaparken olsaydi o zaman problem cikarirlardi. Turkiyede kesinlikle yenilet ama.


  • gonul_isleri  (03.12.19 13:59:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.