[]

amazon.de'ye iade göndermek

Amazon Almanya'ya geri göndermem gereken bir kutucuk var. Kendisi 50x50x25 (cm) boyutlarında ve yaklaşık 7 kilo. İçinde lityum iyon pilli elektronik bir cihaz var.

PTT Kargo, Almanya'nın Türkiye'den elektronik eşya kabul etmediğini (THY'den gelenleri bomba diye almıyorlarmış, inansam mı bilemedim), gönderirsem gümrükten geri geleceğini söyledi. Fakat Amazon çok net bir şekilde bize gönderin, şu şu çıktıları da kargo firmasına verin dedi.

Bu iş nasıl olacak, daha önce amazon.de'ye iade gönderen oldu mu?

Bir de iade kargo ücretini ben ödeyeceğim. Amazon o konuda bir geri ödeme yapıyor mu?

Danke.

 
Amazon'u bilmiyorum ama Türkiye'den Almanya'ya biri peluş oyuncak diğeri 3-4 adet kitap olmak üzere gönderilen her 2 kargom da gümrüğe takıldı. İşin içinde Amazon olunca durum değişebilir tabii. İade için bir çıktı veriyordu Amazon. Hem onunla hem faturasıyla vs gönderince sıkıntı çıkmayabilir.


  • reactionic  (03.12.19 00:49:09) 
normal'de amazon iade de sorun olmaz ama ortada pilli bir elektronik cihaz olunca sıkıntılı olabilir.

amazon kargo geri ödemesini belirli bir ücrete kadar yapıyor bunu sitedeki online yardımdan bulabilirsin. 7 kilo oldukça ağır DHL ile gönder diyeceğim ama çok pahalı olabilir.

ptt ile amazon'un verdiği evrakı kutunun üstüne yapıştırıp göndermek ve sonucu beklemek dışında bir alternatif yok gibi.
  • helenart  (03.12.19 09:14:21) 
Bugün DHL ile de görüştüm. Onlar da pil yüzünden paketi kabul edemeyeceklerini söylediler. Fiyat olarak 300€ tutacaktı kabul etselerdi.

Amazon'a tekrar yazdım, yanıt bekliyorum...
  • turkay  (03.12.19 19:23:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.