[]

İngilizce özel ders verirken neler yapabilirim

Özel okulda okuyan 7. sınıf öğrencisine ders veriyorum. Son yazılısında sınıfta en düşük notu almış. Workbook’tan etkinlik çözme, karşılıklı konuşma, İngilizce bir kitabı birlikte okuyup çevirme gibi şeyler yaptırıyorum. Konuşurken tutuk değil ama grammar konusunda biraz sıkıntısı var, mesela kelime bilgisi çok zayıf değil bully ve meatball gibi şeyleri bilebiliyor ama “I’m go” gibi basit grammar hataları yapabiliyor. Sizce ne tür şeyler yaparsam faydalı olur? Ders dışında ona mektup yazma, kelime ezberleme ve ses kaydı atma gibi şeyler yaptıracağım, önerilerinize açığım. Teşekkürler.
 
amaç not yükseltmekse, müfredata göre çalışın.


  • ayaklibalik  (02.12.19 23:39:54) 
7.sınıf ingilizce sınav soruları diye aratın, ordan çıkan soruların bir kısmını öğrenciyle birlikte çalışın, iyi gelecektir.


  • blue rebel motorcycle club  (02.12.19 23:53:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.