[]

mutfak - oda değişimi konusunda yardım :)

Arkadaşlar merhaba,

bir konuda yardıma ihtiyacım var :) bir türlü karar veremiyorum.

şimdi çizimde gördüğünüz evin mutfağı mevcut haiyle iyi mi yoksa balkonun ordaki oturma odasına taşınırsa daha mı kullanışlı olur?

bu iki kullanımın artısı ve eksisi ne olur? beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

 
biz evi çizerken tuvalet ve mutfak girişe yakın olsun derlerdi hep. ellerde meyve sebze olduğundan hemen mutfağa erzakları koyabil yerleştir diye.
mimarlar daha detaylı anlatır. ben inşaatçıyım.

edit evet şu anki hali oldukça iyi.
  • turbo sadık  (02.12.19 21:28:39 ~ 03.12.19 09:06:04) 
mevcut hali mi iyi diyorsunuz yani hocam?


  • omonia  (02.12.19 21:37:18) 
dümdüz insan olarak cevap veriyorum. mevcut haliyle iyi çünkü kapıya ve salona yakın. evin uyuma ve dinlenme alanından da yeterince uzak. evi çünkü ikiye bölmüşsünüz gibi görünüyor şu plana göre ki en sevdiğim şey, yaşam alanıyla dinlenme alanı ayrı duruyor. oturma odasına taşısanız mutfağı anlamsız ufaklıkta bir oda bırakmış olursunuz, hem de ne bileyim uyuma alanına çok yaklaştırmış olursunuz sanki. tüm alanlar birbirine girer.


  • evde liyakat kalmamis  (03.12.19 08:56:47) 
Bu tip mutfaklar özellikle kadınları yaşam alanından uzaklaştırıyor. Kendi adıma konuşayım, o mutfakta iş yaparken ömrüm geçecek. Yemeği sofraya taşı, sofrayı mutfağa taşı. Ömür biter.
Ben olsam evye ve ocağı öbür duvara alır oturma odasını mutfakla birleştiririm. Zaten ayrı salonunuz varmış. En azından daha büyük bir alanda hep beraber (burası önemli) yaşarsınız.

  • SiyamkedisiZorro  (03.12.19 09:22:31) 
Bu taslak yönler dikkate alınarak mı çizildi? Yani resme bakarken salon üstte duruyor, Çizim yaparken üst tarafı kuzey baz alırız. Tüm haritalarda da böyle kayıtlıdır zaten.

Eğer salonu kuzeye attıysanız iyi değil, ha yok salon güneye bakıyorsa ve bu çizim yönler için doğru konumda değilse mutfak kuzey cephededir.

Mutfak karanlık ve basık olmamalı mümkün mertebe, Mutfak ve salon mümkünse güney cephe olmalı, ışık almalı. Birbirlerine yakın olmalıdır.

Cephe yönlerini işaretleyip tekrar çizim yüklerseniz daha iyi fikirler veririz.
  • John Bloor  (03.12.19 11:00:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.