İş Değiştirme

Mevcut: Koç firması, az sorumluluk, serviste geçen 3 saat. Yükselme imkanı yok, en iyi ihtimalle başka bir departmana veya başka bir Koç firmasına geçilebilir. O da kader, kısmet.
Diğer Firma: Uluslararası şirket, ama Türkiye’deki faaliyetleri sınırlı. Çok sorumluluk, eve çok yakın. Yükselme ihtimali yok yine pozisyon gereği.
Yan haklar hemen hemen aynı.
Aptallığıma doymayayım, sadece yüzde yirmi fazlasını istedim şimdiki maaşımın.
Koç bırakılır mı?

sadece yolda gecen 3 saat icim bile birakilir. koc'un bi artisini goremedim bu kiyaslamada.

  • in vino veritas  (02.12.19 16:27:06)
sorumluluk çok yormayacaksa bence gayet iyi yapmışsınız. yol da yakınsa gayet iyi.

  • candide  (02.12.19 16:32:41)
kaç yıldır koçtasınız? öncelikle başka bir koç firmasına geçmeyi düşünün isterseniz, hem kıdem tazminatınızı da alırsınız. geçtiğiniz koç firmasını beğenmezseniz yeni bir firmaya geçmek daha mantıklı olabilir.

%20 fazlası çok değil, yakacağınız kıdem tutarını da düşünün.
  • benaslinda  (02.12.19 16:36:29)
5 ay oldu işe başlayalı.

  • otçul zombi  (02.12.19 16:39:23)
5 ay mı? 5 ayda yükselme imkanı olup olmadığına nasıl karar verdiniz? kıs süreli çalışamlar cv de güzel durmuyor ama siz bilirsiniz tabi.

  • benaslinda  (02.12.19 16:55:57)
Bizim meslekte yükselme yok. Titr değişmiyor.

  • otçul zombi  (02.12.19 17:02:01)
vakti zamanında iki kere koç grubunda çalışmış biri olarak nispeten hak veriyorum sana.
koç grubundayken "koç bırakılır mı?" triplerine giriliyor,
iş veren ya da üst düzey yöneticilerde salak değiller, bunu bilip buna göre davranıyorlar.

ben iki kere bıraktım, şimdi uluslararası bir firmanın üst düzey bir yöneticisiyim. oldukça da mutluyum. (koç'la mukayesede)

koç bal gibi de bırakılır.
  • you and whose army  (02.12.19 17:25:23)
Birakilir.
Ben de biraktim. Yönetici konumunda surunurken, gittigim yerde iki kati maas ve mud yard pozisyonuyla gectim.
Koç’un sadece adi var. yukselmek zor, mudur pozisyonuna yonetici diyor.

Birak gitsin. Ford bayiisi bile, kocailem kart ile gelirsen, disardan birinden daha pahaliya arac alirsin diyorken..
  • janderzel zartanyan  (02.12.19 18:50:48)
O kadar az maas artisi icin birakilmaz. Cv’de koc yaziyorsa bir sonraki isin cok daha fazla gelir getirmeli

  • kaptan memo  (02.12.19 19:17:43)
koç artık bırakılır

  • neo  (02.12.19 19:40:18)