Ben aldırma operasyonu

Merhabalar, burnumun üstünde senelerdir (belki 16-17 sene) ne uzalan ne kısalan bir ben var. Resimde görüldüğü gibi bir ben. Güneş beni galiba, öyle et beni gibi değil. Temsili görsel: (git: seyler.ekstat.com )

Çapı da 1-2 mm anca vardır. Bir de gecenlerde bunun yanında bir karaltı gördüm, siyah nokta sandım. Biraz uğraştım, ertesi hafta armut gibi ben çıktı orda. Oldukça canımı sıktı bu. Şimdi ben bunları aldırmak istiyorum ancak kafama takılan birkaç soru var.

1) bu tip ufak ve yüzeysel benleri aldırmak mümkün mü?
2) daha rahatsız edici bir iz kalır mı?
3) bunun için hangi polikliniğe gitmek gerekir (özel ve devlet önerileriniz varsa öğrenmek isterim)?
4) ortalama operasyon ücreti nedir?

Şimdiden teşekkürler.

6-7 yıl önde benzer bir operasyon geçirerek burnumun üzerinde ve yanında iki ben aldırdım.
1) evet mümkün
2) hayır hiç iz kalmadı
3) cildiye veya plastik cerrahi. Ben plastik cerraha yaptırmıştım.
4) o zamanlar özel hastane de sgk + 700 lira gibi bir ücret ödemiştik.
  • tss  (02.12.19 11:39:50)