[]

ilginç bir yönetim ve vergi sorusu

farzedelim ki 100 kişilik bir firmanız var. kadronuz:

20 işçi (üretim),
10 mühendis (üretim)
10 muhasebe ve finans
20 lojistik
20 idari işler - asistanlık
20 satış ekibi

elemanından oluşuyor.

tüm bu kişileri şirket bünyesinde tutmaktansa, üretim için ayrı, finans ve lojistik hizmetleri için ayrı, satış hizmetleri için ayrı şirketler kurulsa ve birbirlerine hizmet faturası kesseler, karlılık ve ödenecek vergi hususunda daha yüksek bir karlılık elde edilmez mi? özellikle birden fazla ülke söz konusu ise tüm kazancın verginin az olduğu yerde toplanması mümkün. hesabımdaki yanlışlık nerede?

 
  • dreamsandcolours  (02.12.19 01:35:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.