Vücut Kıllarının Aşırı Dökülmesi

Evet sorunum bu.
Beş altı seneden beri yaşıyorum bu problemi.
Bekarken annem, şimdi ise eşim çok muzdarip bu durumdan.
Eşim hergün evi temizlemekten bıktığını söylüyor.
Kadın haklı çünkü yere her baktığımda tonla kıl görüyorum ve benim de canım sıkılıyor.
Aslında öyle maymun gibi bir adam değilim ama fena halde dökülüyor işte.
Elimi bacağıma attığımda sekiz on tane geliyor.
Soru şu, bu bir rahatsızlık belirtisi olabilir mi?
Yanlış mı besleniyorum?
Ne yemeli, neyden uzak durmalıyım?
Yoksa tamamen normal bir durum mu?
Yaş:28.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

makinayla hepsini kısaltsan olmaz mı dökülecek nasılsa?

  • diffarentiationation  (02.12.19 00:48:39)
Medikal bir onerim yok ancak evi temizlemeye yardim edebilirsin. Boylece eviniz daha sık temizlenmis olur. Killar da sagda solda birikip gozunuze batmaz.

  • nax  (02.12.19 00:52:01)
Eşim de bunu teklif ediyor ama çok daha çirkin bir görüntü çıkacak ortaya o yüzden pek istemiyorum bunu :)
Bir de daha kalıcı bir çözüm arıyorum. Ya da bir rahatsızlık belirtisi olup olmayacağını bilmek istiyorum. :)
Çünkü pek normal gelmiyor bu durum.
  • yesil basli govel santor  (02.12.19 00:52:24)
@nax yardım ediyorum zaten.
Hem zannettiğin gibi yerde günlerce birikip kıl yumağına dönüşmüyor.
Ev günlük temizleniyor.
  • yesil basli govel santor  (02.12.19 00:54:31)
Ahaha

Sulalenin en killi erkeki benim. O yuzden annemde ayni dertten muzdarip. Hele yazin sort vs. giyince her gun soyleniyor.

Ama ben ve killarim pek mesuduz. Kislarim sicak yazlarim serin geciyo sayelerinde <3

Bi saglik problemi yada yanlis beslenme belirtisi oldugunu sanmiyorum. En fazla testosteron fazlaligindan vs. diyerek hormonlarla iliskilendirilebilir galiba.
  • bir3iki7  (02.12.19 00:55:57)
Herkeste dökülüyor o senlik değil.

  • jelly bear  (02.12.19 01:04:40)
sık banyo + kese hepinizi rahat ettirir.

düşük ihtimal şeker - insülin ayarlarında bir bozukluk olabilir.
  • ravenudon  (02.12.19 08:40:39)
cinko eksikligi sac dokulmesine sebep oluyor, belki oyle bir seydir. en iyisi aile hekimine gidip kan testi istemek. kabak cekirdeginde bol cinko var.

  • jimicik  (02.12.19 10:18:16)
"Elimi bacağıma attığımda sekiz on tane geliyor."

hayatimda hic boyle bir sey duymadim. dokulur de o kadar dokulmez. Doktora gidilesi bir durum.
  • hot potato  (02.12.19 10:20:27)
hocam kaç senedir aynı şeyleri yaşıyordum. 26 yaşındayım, göbekteki ve sırttaki kıllar yüzünden çok çekiyordum. 2 ay önce lazere başladım, yok böyle bir rahatlık. eskiden her yer kıl doluyken şimdi her yer tertemiz ve eskisi kadar terlemiyorum da. gerçekten rahatlıkmış.

  • MtKrt  (02.12.19 11:48:01)