[]

Mısır medeniyeti

Eski Mısır medeniyeti Arap mıydı ? Yani o pramitleri yapanlar falan. Hangi etnik gruptandılar ?
 
E"gypt".

Kıpti yani.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (01.12.19 23:08:30) 
Mevzu karışık: en.m.wikipedia.org

Kuzey Afrikalı, mağribi falan heralde.
  • prole  (01.12.19 23:11:13) 
Musevilerdi diye biliyorum.


  • sacrilegious  (02.12.19 00:28:07) 
Araplarla hiçbir ilgisi yoktur. Olsa olsa araplar eski mısırlı olabilir(kronoloji).

Antik mısır medeniyetinin kökeni için hala net birşey söylenememektedir
  • hepbiarayisicinde  (02.12.19 04:36:14) 
Direkt bir etnik gruba atfetmek mumkun degil. Levant Tunc Cagi ve Neolitik toplumlari ile Anadolu Neolitik toplumlarina yakin gorunuyorlar genetik acidan.

www.nature.com
  • evrim halkasi  (02.12.19 08:43:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.