çorap sorunsalı

sevgili duyuru sakinleri,
ben çoraplarımı çamaşır makinesinde diğer kirlilerle birlikte yıkıyorum. misal 15 çift çorap atmışsam makineye 6 çift çorap çıkarıyorum. 9 çiftin ya teki kayboluyor ya da ikisi birden kayboluyor. makinenin kirli su hortumunun aktığı yer açıkta yani kirli su hortumundan gidiyor deseniz görünür. nereye gidiyor bu çoraplar ?

bunlar için fileler var onları kullanabilirsin, ama bir gün bu çoraplar başına iş açar, makina tıkanır kalırsın işte böyle :)
edit: makinenin ön tarafındaki tahliyesini aç oradan kontrol et, dikkat makina banyoda değilse başına iş açma.

  • hoot  (18.04.10 23:27:53 ~ 23:31:16)
makine banyoda değil, ama yaklaşık iki senedir çoraplar böyle kayboluyor. şimdiye kadar bokluk çıkması lazım değil miydi? yaklaşık 100 çift çorap kayboldu diyebilirim. bide hep yeni çoraplar kayboluyor :)

edit: bide bu filelerden nasıl temin edebilirim acaba ?
  • Ayiyogi  (18.04.10 23:34:30 ~ 23:35:36)
makinenin kazanından içeriye çorap kaçması zor sanki:)
başka çamaşırların arasına giriyordur.benim öyle olur genelde,haftalar sonra bulurum diğer teki...

  • p a t r i o t  (19.04.10 01:10:41)
aynı sorunu yaşayan birileri varmış:)
ben bulamadım çözümü ama üniversite başladığından bu yana kaybolmadı. yani makine değişti ortam değişti.

  • dieselsingle2  (19.04.10 01:39:21)
çamaşır arası falan nereye baktıysam yok. zaten artık giden çoraplardan vazgeçtim. yeni çorap alacam bari onlar gitmesin. kullan at gibi oluyor.

  • Ayiyogi  (19.04.10 01:42:38)
o zaman hoot'un dediği yöntem işe yarar.filenin cinsi önemli değil,limon filesi bile olur.olmadı bez torbalarda da yıkayabilirsin...
illa alacağım dersen bilimum büyük marketlerde bulunur file.

  • p a t r i o t  (19.04.10 02:10:36)
çengelli iğneyle birbirlerine sabitleyin?

  • matilda  (19.04.10 03:06:27)
aynısı bende de oluyor. kaybolanların paralel evrene geçtikleriyle ilgili söylentiler var. [ben diyenlerin yalancısıyım]

  • pandoraninkutusu  (19.04.10 13:01:39)