[]

bedelli askerlik

bu ay askere gidicem. birkaç şey sorayım dedim.

şöyle şeyler yazıyor. ne zaman teslim olmam gerek? yoklama ne oluyor tam olarak?

Sevk Tarihi
21/12/2019

Evrak Alma Başlangıç
06/12/2019

Evrak Alma Bitiş
21/12/2019

Yoklama Durumu
YOK

Yoklama Tarihi
06/12/2019

ikametgah başka şehirde olduğu için şu an bulunduğum şehirde askere gidicem. yol izni oluyormuş sanırım. hangi günler olacak yol izni?

yanıma ucuz bir mp3 alıp bir şeyler dinlerim diyorum. alabiliyor muyuz içeri?

 
Sevk Tarihi: bu tarihten itibaren resmi olarak askersin
Evrak Alma Başlangıç: edevletten sevk belgeni alacağın tarih
Evrak Alma Bitiş: bu tarihten önce sevk belgeni alman lazım, sonra çıkmıyor, uğraşıyosun
Yoklama Durumu: 6 aralıktan sonra (ya da 6 aralığa kadar, e-devletten yoklama diye arat, çıkıyosa yaptır) yoklama yaptıracaksın e-devletten
Yoklama Tarihi: bkz: yukarısı

yol izni: kaç gün olacağı sevk belgende yazacak
ne zaman askeriyede olman gerektiği: tam tarihi sevk belgende yazacak. ikametle gidilecek olan şehrin mesafesine göre 1-2-3 gün olabiliyor.

mp3 player: normalde yasak, alıp almayacakları, sokup sokamayacağın sana kalmış. al ucuzundan, sokamazsan çöpe atarsın için yanmaz. sokarsan da yakalanma her ihtimale karşı.
  • cern de cayci olmak vardi  (01.12.19 14:13:31) 
21 aralık'ta resmi olarak askersin, ama uzaklık durumuna göre yol izni verirler. ikametgaha oranla çok uzak bir yere gitmiyorsan 23 aralık'ta teslim olursun. o da sevk kağıdında yazar.


  • hayley williams ile evlenecek genc  (01.12.19 19:11:45) 
Yoklama son gün 6 aralıkmış. Ben internetten yaptım ama doktora gidemedim. Başka şehirdeyim çünkü. pazartesi gitsem olur mu?

Bu arada yeni yoklama yok ama 2011 de yaptırmıştım. Geçerli olur mu o?
  • nick bulamadim  (06.12.19 15:40:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.