[]

Bilgisayar başında mesai

Bütün mesaiyi bilgisayarın başında geçirdiğim bir işim var. 4 sene önce lazer ameliyatı geçirdim. Şu an için herhangi bir bozukluk söz konusu değil gözlerimde. Fakat uzun vadede göz sağlığım açısından endişelerim var çalışma düzenimden ötürü. Göz bozukluğu, kuruluk, gözaltındaki morluklar hatta.

Koruyucu cam olan gözlük almalı mıyım ? Eskiden mavi cam diye bi cam taktırılıyordu hala o mu var bilmiyorum. Önerileriniz nedir bana ?

Bir de ek soru; gözaltı morlukları için ne yapılabilir ?

 
Bir göz doktoru size daha sağlıklı bir bilgi verebilir bence. Işığı kıran mı, filtre mi eden ne öyle bir cam vardı, fiyatı normal cama göre epey pahalıydı ama işe yaradığı söyleniyordu. Onlara da bakabilirsiniz. Göz kuruluğu maalesef hemen herkeste var artık ekranlara bakmaktan.


  • jeanvaljean21  (30.11.19 10:34:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.