hoparlör cızırtısı

denemediğim şey kalmadı çıldıracak gibiyim. volume'u düşük bir seviyede sinyal sesi ve hafif bir cızırtı duyuyorum. bu işlerden anlayan birine gösterdim, farklı bir mekanda hoparlör çok iyi çalışıyor sorunsuz. aux kablosunu değiştir dedi, yenisini (kalitelisini) aldım, eve geldim sorun devam ediyor!

kabloyu takmayınca bi süre sonra ses geçiyor sanırım. çokça test edemedim.

hoparlörleri çöpe atamayacak durumdayım, yenisini almak da biraz maliyetli. böyle de dinlenmiyor. orijinal tamir yeri de başka şehirde.

bu işlerden anlayan varsa yardımcı olabilir mi acaba?
teşekkürler..

Kulaklık/hoparlor girişinde sorun olabilir Bluetooth hoparlör deneyin bir de. Muhtemelen o cizirtiyi duymayacaksiniz.

  • nick dedigin  (29.11.19 14:20:40 ~ 14:23:43)
hoparlor farkli urunde kaliteli calisiyorsa kabloyuda degistirdiyseniz problem kaynaginizda.jak yuvasinin icinde kir,pas,korozyon veya esneme olmus olabilir.jak oynama yapiyordur.

  • duptıs  (29.11.19 14:27:47)
elektrik hattında topraklama sorunu da olabilir.

  • Sir Anthony Hopkins  (29.11.19 14:44:48)
Hoparlörü neden çöpe atasın ki? Başka yerde denemişsiniz sağlammış işte.

Sorun amfide demek ki, kabloyu da değiştirmişsiniz.

AUX kablosuyla ilişkisini anlmadım, hoparlör ve anfi birbirine bağlı ve enerji varken cızırtı yok da, anfiye sinyal vermek için AUX girişinden bir cihaz bağladığınızda mı problem var?
  • John Bloor  (29.11.19 14:51:35)
çok büyük ihtimal topraklama sorunu

  • porn star  (29.11.19 15:28:25)