Bedelli Askerlik Muayene

merhaba, edevlette şöyle bir uyarı var

"1. Temel eğitime sevk edilecek yükümlülerden yoklaması olmayanlar yoklamalarını sevkleri öncesinde yaptırmaları gerekmektedir. Yoklamasını yaptırmış olsa dahi rahatsızlığını beyan eden yükümlüler muayene için tekrar askerlik şubelerine müracaat edebileceklerdir.

2. Birliklerine planlanan zamanda katılmayan yükümlülere 1111 sayılı Askerlik Kanunu 47’nci maddesinde belirtilen hususlar haricinde işlem tesis edilmeyecek, bu yükümlüler kapsam dışı kalabileceklerdir."

en altta da şöyle bişi var:

"En son Yoklama Tarihine (15/11/2019) kadar yoklama işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir."

o kadar ilgilenemedim ki şu işle, pzt günü teslim oluyorum. gitmeden önce yarın falan bi askeri şubeye gidip muayene olmam gerekiyor mu? napmam lazım

Bende de aynı uyarı vardı ama bedelliye ilk başvurduğumda. Sonrasında bir sorun çıkmadı ama ben zaten sevk kağıdını almak için şubeye gitmiştim. Sen bir uğramaya çalış derim, ne olur ne olmaz.

  • prole  (29.11.19 12:33:58)