[]

Telefonda mobil aglarda sadece 2g yi secmek

Hiz dusumune sebep oldigunu biliyorum da internet ve telefonun cekmesine olumsuz etkisi var mi?
 
2G dediğin GSM ise eğer zaten bu bandda internet olmaz. sesli görüşme ve mesajlaşma vardır sadece.


  • MustafaCan  (29.11.19 08:27:02) 
Bazen sarjim az oldugunda kullaniyorum. Whatsapp dan iletisim kurabiliyorsun.

Hiz olarak sanirim 512 kb falan emin degilim.

Bazi operatorlerde 2g olmadigi yerler olabiliyor.
  • kaiserr76  (29.11.19 08:31:27) 
telefonu 2g'ye almak sarj konusunda fayda sağlamaz her zaman.


  • ayin yazari  (29.11.19 11:18:17) 
2g ile internet erişimi mümkün. hızın 6kb civarında olabilir. gprs ve edge sistemleri de 2.5g ve 2.75g olarak adlandırılıyor. onlar da 12kb ve 30kb hıza sahipler.

yani kısaca interneti olumsuz etkiler. bir çok sayfaya giremezsin günümüz için çok çok düşük hızlar olduğu için. whatsapp'tan mesaj alıp göndermek de zor olur.

vodafone 4g ile saniyede ortalama 3mb (3000kb) falan hıza sahip oluyorum ben. yani 2g'nin 500katı kadar.
  • biseysorcaktim  (29.11.19 11:23:25) 
telefonun gekmesine bir etkisi olmaz ama interneti muhtemelen kullanamazsin. mesajlasma uygulamalari belki calisabilir ama onun disinda ne fotograf/video alip gonderebilirsin, ne de herhangi bir sitede gezinebilirsin. 2g internetin hizi o kadar dusuk ki, yaptigin butun islemler muhtemelen zaman asimina ugrayacak ve telefon internetin olmadigini dusunecek.

ayrica operatorler artik yavas yavas 2G/3G altyapilarini kapatiyorlar. 2G'ye baglanabileceginden bile supheliyim.
  • crucio  (29.11.19 11:32:47 ~ 11:33:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.