[]

PTE sınavı hakkında

bu sınav ülkemizde hangi periyotlarla yapılıyor ? Ve İELTS:6 ya eşit olması için PTE'den kaç puan almam gerekiyor? sınav harcı 880 tl imiş. 15 Ocak son başvuru tarihi olan bir yüksek lisans başvurusu yapıcam da. hem ucuz hem daha kolay hem de sık yapılan bi sınav olduğunu duydum. Siz neler biliyorsunuz ?
 
Hızlıca sonuç belgesi almam gerektiği için geçen sene ben de girmiştim. Yanılmıyorsam 3 gün sonra falan sonuç belgemi alabilmiştim. Sistemden bir konum belirliyosun ve oraya imzalı kaşeli olarak geliyor. Periyot ve puan denkliği sorularının cevabını internette kolayca bulursun. Ben Beşiktaşta girmiştim sınava sanırım 3 saat falandı ve hiç kalem kullanmıyorsun tamamen bilgisayardan hallediyorsun sınavı. Ama sınava 20-25 kişiyle birlikte bir odada giriyosun ve kulaklık takıyor olsan da speaking kısmında odada baya baya ses kaosu oluyor. Çok ilginç soruları vardı hatta bir kısmına anlam verememiştim. Sonuç olarak İngilizcem çok da iyi olmamasına rağmen yeterli puanı almıştım.


  • Nature Works  (29.11.19 15:16:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.