Çalışma odası aydınlatması için fikirler

merhaba

tepeden aydınlatmalı, 3x7 metre civarında, küçüğümsü orta boy dikdörtgen bir çalışma odam var. bu odada eski bir ev arkadaşımdan kalma, şeffaf açık morumsu camdan dandik bir sarkıt var ve ışığın yayılmasını engelliyor. gölgeler çok karanlık kalıyor.

odada genellikle gece çalışıyorum ve tepemdeki yarım yamalak sarı ışıktan çok rahatsızım. cihazları gece modunda kullansam da gözlerim yoruluyor. elimdeki masa lambası da çok kuvvetli kalıyor. bütün ışıkları kapatsam çok karanlıkta da gözlerim yoruluyor. ışık rengi ve yeri konusunda çıkar bir yol bulamadım. köşeler de dolu, lambader için pek uygun bir oda sayılmaz. özellikle tepeye açık bir sarkıt ve ışığı kuvvetli bir ampul alsam diyorum ama ışığın rengine karar veremiyorum.

tavsiyelerinize açığım, teşekkürler.

Dimmer anahtar

  • ganosh  (27.11.19 17:38:43)
Masa lambanı duvara çevir duvardan yansısın.

  • Hakan1980  (27.11.19 19:11:37)
duvar lambalari daha iyi.

beyaz isik yorucu, sari isik ic karartici. acik sari gibi bir sey bulunursa guzel olur. ya da beyaz isik ama lambanin cami ile rengi kirilabilir.
  • batlegolas  (27.11.19 20:02:45)
Çözüm duvardan yansıtma, ampulü görmemelisin yani. Duvar beyaz olmalı ama. Renk sağlık açısından sarı.

  • mikro patlama  (27.11.19 21:40:38)