Ev için FM Radyo Anteni

Evdeki müzik seti için anten kablosu arıyorum. Giriş fotosundan da görebileceğiniz gibi 75 Ohm'luk bir kabloya ihtiyacım var.

İnternette bir tek bu ürünü buldum: urun.n11.com
Ama bunun ucu dişi maalesef, erkek uçlu olanına ihtiyacım var.

Erkek uçlusunu ancak aliexpress'te bulabildim: tr.aliexpress.com

Türkiye'de internet üzerinden alabileceğim bir yer biliyor musunuz? Doğru aramayı yapamıyorum sanırım. Olmadı, Kadıköy civarında önerebileceğiniz bir satıcı var mıdır?

globalcadde.com

16.45 tl

kadikoy yazicioglunda da pasaj icinde arka taraflardaki dukkanlarda kesin vardir. zor bulunacak bisey gibi gozukmuyor.

75 Ohm F Connectors
75 ohm F konnektör

arama keywordleriniz olmalı sanırım. adı bu.
  • la traviata  (26.11.19 15:14:17 ~ 15:16:37)
Hemen her elektrikçi bunun ucunu değiştirir. Ben de bakacağım hazır ürün var mı diye! Yazarım

  • kisa  (26.11.19 15:14:35)
Gerek kalmadı, yazılmış :)

  • kisa  (26.11.19 15:15:13)
Teşekkür ederim, globalcadde de yurt dışından aracı olarak getirtiyor anladığım kadarıyla.
Yazıcıoğlu çekindiğim bir yer ama şansımı denerim :)
Ama yine de kazıkçı olmayan, güvenilir bir ikinci el müzik seti satıcısı/tamircisi tavsiye edebilen olursa da çok sevinirim. Belki onlarda da yedek parça olarak bulunuyordur.

Türkiye'de internet üzerinden satan çıkmamasına şaşırdım doğrusu.
  • rare  (26.11.19 15:31:30 ~ 15:31:47)
Eğer düzen ve nizam takıntısı biri değilseniz, o girişe tutturacağınız her kablo yeterli olacaktır.

Küçük timsah ağzı ya da tel toka, ya da herhangi bir yöntem ile kabloyu tutturun yeter.

Hatta evde varsa aliminym folyo bile ciddi sayıda radyoyu çekecektir.
  • John Bloor  (26.11.19 15:34:35)
@John Bloor Evdeki pek çok kabloyu denedim ama düzgün çekmedi bu şekilde kanallar. Amacına yönelik böyle bir FM kablosu işimi görür belki diye umutlanmıştım. Şehir içinde yaşıyorum bu sıkıntıyı.

  • rare  (26.11.19 15:41:25)
bence çok fazla para vermeyin, eğer erkek uçlu bulamazsanız ucuz bir dişi uçlu alıp erkek-erkek çevirici kullanın.

  • gkhncnzdgn  (26.11.19 16:08:10)
benim evdeki sette televizyon anteni takılı canavar gibi çekiyor. eski usul tv antenlerinin ucu da bu şekilde 5-10 liraya bukursunuz

  • genc irisi  (26.11.19 16:43:36)