Hurda aracı kaça verebiliriz?

12bin veya 15bin indirim sağlayan hurda araçlardan birine sahibiz.

aracılar falan istiyor ama kazık yememek adına burdan sormak siterim; kaça vermemiz gerekir?

www.sahibinden.com

burda 5-6 bin tlye bulunabiliyor sanırım.

2000 tlye de var.
  • ayin yazari  (26.11.19 12:00:10 ~ 12:00:46)
Ben üç ay önce iki adet hurdanın sadece ruhsatlarını tanesi 4.500 den verdim. 5000 den aşağı olmayacak şekilde ver. 6000'i pek veren olmaz. Zaten devir esnasında bir ton masraf cıkacak. Benim yıllar önce sökülüp parçalanmış arabamın yeni tarihli cezaları çıktı. Biri çekme belgeli oldugu halde vergi borcu çıktı. Hgs borcu, hurda belgesi çıkartma falan derken masraflar düşünce eline 3000 4000 falan kalır. Bir de komedi yaşadım. Ruhsatın biri kayıptı. Yeni ruhsat çıkardık para verip.sonra onu verip, hurda belgesi çikardık. Bu beş dakika icinde oldu ve peşpese para odedik. Yeni ruhsat cikar cikmaz çöp oldu, yerine hurda belgesi verdiler. Yani sana verilecek para tam olarak eline gecmez.

  • rezilrusfaadam  (26.11.19 12:07:31)
Sadece ruhsat varsa 4. 5 bin arasında, arabalar verilecekse 5,6 bin arası ver gitsin

  • rezilrusfaadam  (26.11.19 12:08:50)
Ayrıca araban 15 bin indirim saglamaz. İndirim miktari yeni alınacak aracin vergi payına gore duzenleniyor. Eger araban yurur durumda ve parcalari ragbet goren bir modelse, birkaç yere sorup 6000 in uzerine cikmaya çalış ama mumkun olmaya bilir. Arac yürümüyor ve cekilecekse ayrica masrafın olacak

  • rezilrusfaadam  (26.11.19 12:12:59)