[]

kedinin kakasında az bir şey kan

merhaba herkese

evde birkaç aydır sahiplendiğimiz bir kedi var, tahmini 6-7 aylık. Bir de 6 yaşında bir tekir daha var. İkisinin de aşıları tam, sıklıkla kuru mama ile besleniyorlar, topaklanan kum kullanıyorlar (kum kapları ayrı). Bu sabah küçüğün kakasında ufak bir miktar parlak renkte kan gördüm. Keyfi yerinde, yemesi içmesi oynamasında sıkıntı yok, kan da çok az ve parlak olunca endişelenmeli miyim bilemedim. Poposuna baktığım kadarıyla parazit, kesi vb bir şey göremedim (parazit aşısını da oldu yakın zamanda). Geçen hafta da lösemi aşısını olmuştu. Yere sürttürme gibi bir hareketi de yok. Henüz kısır değil.

Fikir veren olursa çok sevinirim. Foto da ekledim

 
Parlak kan az olunca belki kaka zorlamıştır diyebilirim ama resimde kaka çok koyu renk çıkmış. Acaba bir veterinere danışsanız.


  • SiyamkedisiZorro  (26.11.19 09:47:42) 
çocuk kabız olmuş diye düşündüm ben de, ikinci bir ihtimal de parazit olabilir. her halükarda veteriner hekiminize danışmanız gerekiyor, aman atlamayın.


  • evde liyakat kalmamis  (26.11.19 09:56:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.