[]

Antidepresanlar kişilik değişimine sebep oluyor mu?

AD tedavisinden sonra eskisi gibi hissetmeyen insanlar var mı aramızda?
 
zaten olayı o değil mi o ilaçların? normalleşmiş bozuk ruh halini ilaçlarla düzeltip uzun süreli kullanımda düzgün halini normalleştirme üzerine bir tedavi diye biliyorum, ben kullandım uzun süre eski halimle alakam yok.


  • nahtoderfahrung  (25.11.19 13:35:30) 
anormal olan eskisi zaten. anormal bir şekilde olmaya bünye öyle alışıyor ki normalleşmeye başladığında sanki bir tuhaflık varmış gibi hissediyorsun.


  • yemrem  (25.11.19 13:45:23) 
uzman değilim ama bildiğim kadarı ile,

antidepresanlar yüksek stress bozukluğunda karar verme, durum sorgulama güçlüğü yaşayan insanları normal düzeye getirip terapi yapılabilir bir kıvamda tutarak kendi durumunu incelemesini ve kendisini kısmen daha açık bir kafa ile yargılamasına imkan tanır.

yani antideprasan, antibiyotik gibi zararlı bakterileri bulup öldürmüyor! kişiyi terapiye hazır hale getiriyor. sen AD aldıktan sonra terapi almaz isen bambaşka bir insan da olursun her şey de olursun.
  • dedim dedim de kime dedim  (25.11.19 13:56:51) 
Kişilik değişiminden kastınız nedir? Eskiden daha huzursuz, mutsuz, kaygılı, depresif idiyseniz ilaçların etkisiyle bu hislerden uzaklaşmanız çok normal ki zaten istenen de bu.


  • Alyoşa  (25.11.19 13:59:26) 
kişilik değişimi bir ilaçla olabilecek bir şey değildir. ruh hali değişimi demeniz lazım. tanımları düzgün kullanmak lazım.


  • mikahakkinen  (25.11.19 15:01:18) 
kişilik ilaçla değişebilir bişey değildir


  • neynep  (25.11.19 15:14:17) 
Oluyor. Daha az zeki oluyorsun.


  • the real brad pitt  (25.11.19 18:10:14) 
kişilik değişimi değil, ruh hali değişikliğine sebep olur yada olmaz ilaca ve sendeki etkisine bağlı olarak. tavsiyem çok zor durumda değilsen kullanmaman ama gerçekten işi bilen bir doktor tarafından verildiyse o süreçte sana yardımcı olabilir kullanmak.


  • Heyhat  (25.11.19 19:52:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.