[]

Tavuklarda soy anadan mı babadan mı geçer? (Denizli horozu sorusu)

Diyelim safkan Denizli horozumuz var. Bundan üretmek istiyoruz. Ama o da ne, Denizli tavuğu diye bir ırk yok! Ta ta ta taaaa. O zaman bu yakışıklı horozumuzu İngiliz, Brahman, ispenç, paçalı, Rus vs herhangi bir ırk tavukla çiftleştirsek doğan erkek civcivler Denizli horozu olurlar mı, onun gibi uzuuun öterler mi? Safkan mı olurlar melez mi?
 
Anadan da babadan da gen aktarılıyor, bu horozu farklı ırklarda tavuklarla çiftleştirdiğinizde hem anneden hem babadan izler taşıyan civcivler olacaktır.

Babaya, ya da anaya daha çok benzeyebilir ama illa ki melez/hybrid olacaktır.

Denizli tavuğu nasıl yok ayrıca? İl tarım müdürlüğü bile civciv ve yumurta satışı yapmaktaymış.

Tavuk elbette var, ama yumurta verimi düşük olduğu için (senede 100 kadar) pek talep görmüyor. Ancak meraklıları horoz için besliyor.
  • John Bloor  (25.11.19 10:02:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.