Uyku tulumu ile beton zeminde yatılır mı?

Selamlar arkadaşlar.Biraz saçma gelecek ama bir kamu kurumunda nöbetli vardiyalı çalışıyorum.Yatakhanelerin durumu çok kötü olduğu için uyku tulumu alıp beton zeminde yerde yatmayı düşünüyorum.Kurumdaki abi o şekilde yatılmaz, beton seni çeker,üşütürsün,belin ağrır vs. diyor.Bende hiç uyku tulumu kullanmadığım için bilmiyorum.Sizce yatılır mı?

hocam zorundaysan yere yorgan battaniye koy bi iki kat. üzerine kamp matı koy öyle yat.

  • NightBringer  (24.11.19 00:26:15)
uyku tulumu yeterli olamaz, altınıza kalın bir şeyler sermelisiniz

  • fragile lady  (24.11.19 00:28:46)
Peki bu şekilde çekmez değil mi? Önerebileceğiniz uygun yollu kamp matı vs. var mı? Bel ağrımaması ve soğuk geçirmemesi yeterli.

  • soru icin geldim  (24.11.19 00:48:59)
bel agrimasi cok kisisel bir durum, kimse garantisini veremez.

soguk icin de altina mat alacaksin. cogu yerde set olarak bile satilabilir. bak dekatlona falan.
  • hot potato  (24.11.19 00:52:03)
Beton ceker abi.nalburdan strafor al,bir yerlere sakla,uyuyacağın zaman çıkar yere ser,ustune bir battaniye at,sonra uyku tulumu.palet bulabilirsen o da olur.ya da bir tane deniz yatağı al.onun ustune yat.
En temizi kampet bir tane.seyyar satıcıların tezgah niyetine kullandığı tahta gerdirmeli kampetlerden,kurulması,sokulmesi 1 dakika sürer.topladığında yer kaplamaz.
Bu yazdıklarımın hepsi denemiş çalışan yöntemler ama yatakhanelerin durumu çok kötü yatılmaz diyorsan muhtemelen bu yazılanların hiçbirini yapamazsın.kendi nevresimini yastığını getir,kışın en kötü yatakhane bile yerde yatmaktan iyidir.
  • duptıs  (24.11.19 02:54:31)
Sisme yatak.

  • dreamsandcolours  (24.11.19 06:41:19)
Duptis reyis +1.
Şişme yatak izole etmez sadece rahat yatarsın.
Şişme yatak altına kat koymak gerekir.
Decathlon dan kendi kendine şişen havalı mat bakabilirsiniz.
Havalı mat izole eder beton çekmez, havalı yatak izole etmez beton çeker.
Bu yöntem, strafor + battaniyenin oldukça lüks versiyonu.
  • yasasin yemek yemek  (24.11.19 07:58:55)
Kurumdaki abi haklı.
Fiyat/Performans olarak bakıldığında, koyacak ter sıkıntısı yoksa en uygun çözüm şu olur.
www.tekzen.com.tr
  • Mirket  (24.11.19 13:08:00)
Sokkata yatanlara dikkat et. Karton uzerinde yatiyorlar.
Eskiden mobilet kullananlar deri ceket olmayinca iclerine gazete kagidi koyarlarmis.
Tulum altina konabilecek isi gecirmeyen matlar var decathlonda.
  • janderzel zartanyan  (24.11.19 15:36:05)
Matsız olmaz, ama sık sık yatmaya mat da konforlu değil. Soğuk çekmese de konforlu olmaz bel ağrıtabilir.

Yer varsa sert strafor alıp koyabilirsiniz, iki tane strafor 50x200 cm yapar, üzerine mat ve tulumla yatılır.

Ama souğuk havalarda yere ne kadar yakın olursanız o kadar ısı problemi olur, yerden olabildiğince yükselin.

@Duptır +1, kampet on numara olur. Kampet + tulum.
  • John Bloor  (25.11.19 11:16:45)