Bağkur Primini odemezsem ne oluır?

Bağkur primlerini odemezsem ne olur? Hastaneye giderken ozel hastaneyi kullanıyorum. Devlet hastanesine hiç gitmedim.

Verecekleri emekli maaşıda cucuk kadar olacak?

9 yıllık bağkurluyum. Son 7-8 aydır bagkur primlerini odemekten vazgectim. Bana bir faydasi yok. Doğru mu yapıyorum bilmiyorum?

Bagkur primlerini odememekten dolayı basima bir iş gelir mi?

uzun zamandır bende ödemiyorum. gereksiz saçma bir sistem zaten. sürekli faiz ittiriyorlar, tefeciden hallice. başına bir iş gelmez. emekli maaşı ve sağlıktan yararlanma dışında bir handikap yok. şu an detayını net hatırlamıyorum ama belli bir süre sonra primlerin siliniyor. eğer sistemden hiç bir zaman yararlanmayacaksan ödemesende olur. ama hükümet bir gün, bağkur borçlarını da vergi borcu gibi zorlaya zorlaya alıcam derse o zaman bi tarafımıza kaçar işte.

  • scudman1  (23.11.19 20:26:59)
Bu zamana kadar hiç haciz yapılmadı.ama yapılmayacağının garantisi yok.

  • Mistyimage  (23.11.19 21:36:52)
Şimdi sağlıklı olduğun için gereksiz geliyor, yarın öbür gün ağır, masraflı, kronik bir sağlık sorunun olursa ne yapacaksın? İlaç vs için sgkdan yararlanmak istediğinde karşına ödeyemeyeceğin bir borç çıkacak. En iyi ihtimalle yaşlılık döneminde mutlaka kronik sağlık sorunların olacak ki bunlar gayet masraflı olabiliyor. Sana kim bakacak? Emekli maaşı cücük gibi haklısın da, ölene kadar çalışabilecek durumda olacak mısın? emekli maaşından daha yüksek gelir elde edebilecek misin?

  • mikro patlama  (23.11.19 22:01:29)
en azindan emeklilik icin odemende fayda var, simdi icin dusunme ama calisamayacsak yasa geldiginde en azindan bir maasin (kus kadar da olsa) bir de yararlanabilecegin saglik guvencen olur. o yuzden odesen iyi edersin

  • exlibris  (23.11.19 22:38:41)