S10e almak?

Bir süredir telefon değiştirmek var kafamda. Neredeyse çıktığından beri iPhone kullanıyorum, bir ara HTC One X kullanmıştım ama 2 yıl kullanmadan ekranını kırmışlardı (restoranda garson tabak düşürmüştü), esasında memnundum o telefondan baya ama sonradan yapılan her tamir işleminde bir yeri patlamıştı telefonun. Şimdi ise neredeyse 6 yıl olacak iPhone 6 kullanıyorum. Esasında öyle çok da sorun çıkartmıyor bana.

Telefon piyasasına baktığımda iPhone hariç alınabilecek tek telefon S10e geliyor bana. iPhone almak isteyebilirdim ama birincisi yeni çıkan iPhone'ları beğenmiyorum, ikincisi çok pahalı, dolayısıyla 2019 biterken gidip uygun olsun diye 3-4 yıllık SE,6S ya da 7 falan almak mantıklı gelmiyor (uygun derken de sıfır s10e fiyatı). Yani bu ara alırsam ya s10e alacağım ya da bişey almayacağım, çok baktım bütün telefonlara benim için en ideali bu.

Napsam ki alsam mı? İtalya'dayım indirim ve tax free ile yaklaşık 2500 tl'ye geliyor. 1800 de kayıt parası desen 4300 yapar. Bu fiyata içim rahat edecek bir yerden almak mümkün değil türkiye'de sanırım. Resmi satış fiyatı 6500, internetteki garip platformlarda,satıcılarda falan 4500'e var ortalama.

Ne düşünürsünüz? Alayım mı almayım mı, nereden alayım?

içinize sindiyse alın s10e. piyasadaki en ufak ve en kibar telefon. türkiye'de hepsiburada 4500e satıyor tabi satıcısı hepsiburadanın kendisi değil. ama resmi fiyat olan 6400 filan verilmez. hiçbir alete verilmez xiaomi'nin 2000 tlye efsane ürünleri varken. onun dışında o boyutlarda p30 var. ha ben olsam bahsettiğim üzere xiaomi mi9 lite veya mi9t alırdım. aceleniz yoksa bekleyin, 5g uyumlu, yeni kamera sensörleri ile güzel ürünler gelecek.

  • karacigerim vur kadehlere  (22.11.19 01:35:54 ~ 08:50:21)
Soruna cevabim yok, "1800'de kayıt parası' cümlesini okuduğum an içim titredi. Onu söylemek için geldim. Lan ne biçim ülkede yaşıyoruz ya.

Ha, samsung candır.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (22.11.19 02:17:41)
1800 kayıt parası vereceksen pahalı bi telefon almak tr'ye göre daha avantajlı hocam.

iphone 11 olmasa da xr fiyatına bak en azından bence. Ayrıca kendin demişsin uzun yıllar gidiyor iphone.

s10e güzel cihaz gerçekten, ama muhtemelen güncelleme desteği vs kısa sürede kesilecek :/
  • ayin yazari  (22.11.19 08:17:52 ~ 08:18:32)
Türkiye’de 4500-4700 arası değişiyor S10e’nin fiyatı, 6400 falan değil. Ben 200-300 lira için 2 yıllık garantimi yakmazdım. Ha Samsung Türkiye’de garanti konusunda ne kadar iyi orası tartışılır.

  • allahkitapwesli  (22.11.19 08:56:58)
samsung kadar rezil servis hizmeti sunan başka bir firma daha yok.

xiaomi falan bile toparladı biraz. ben samsung'dan telefon almamaya ve yakınlarıma aldırmamaya yemin ettim. defolu malları satana kadar canım cicim, sattıktan sonra "ne halin varsa gör." firması bu. uzak durun.
  • avianthem  (22.11.19 09:49:38)
Yurtdisindaymissin ne isin var cin kore copleriyle.
İphone lara bak.

  • E.R.W.  (22.11.19 17:21:04)
Pahalı ya, pahalı olmasından ziyade beğenmediğim için tasarımını falan o parayı vermek istemiyorum. iPhone da 300€ olsa olur tabi. Ama 750€

  • mirafiori  (22.11.19 19:42:45)