Bıçak çok keskin, korktum. İade mi etsem?

İnternetten bir şef bıçağı aldım. Normalde çok dikkatli olurum, hatta her an elimi kesebileceğim tehlikesi tam o an aklımdaydı.

Kesme işini bitirdikten sonra nasıl hareket ettiysem bıçak parmağıma çok çok hafif dokundu, rüzgarını gösterdi hatta. Neyse ki derin bir kesik olmadı ama değdiği 1 cm uzunluğunda yeri jilet gibi kesti.

Çok fena korkuyorum, elime bile almak istemiyorum bıçağı. O kadar hevesle almıştım. Ne yapayım? Yıllardır hiç elimi kesmeyen ben dehşete kapıldım bıçağın keskinliği karşısında.

İade mi etsem, körelmesi için bir şeyler mi yapsam? (çok saçma olabilir)

Fikrinize ihtiyacım var :(

ashdsahd benim de tam olarak öyle bir bıçağa ihtiyacım var, bi link verebilir misiniz rica etsem?

  • benaslinda  (21.11.19 16:21:10)
reklam kokan hareketler.

1 haftaya körelir zaten. geri verme.
  • Jesus Christ  (21.11.19 16:24:26)
refika'nin bicagini soruyordun onu mu aldin? link paylasabilir misin merak ettim.

bir sey olmaz dikkatli olman lazim tabi, bicaktan korkuyorsan trene binmemelisin bu arada
  • exlibris  (21.11.19 16:25:05)
Peçeteyi kesiyor mu? Eğer öyleyse gayet iyi bir bıçakmış. Körelmesi için bir şey yapmak yerine iade edebiliyorsan et. Sonuçta severek kullanmak için aldığın bir şeyden zevk almak lazım.

  • Dr_Stat  (21.11.19 16:27:47)
Dikkatli kullan biraz, bir süre sonra körelir zaten. Neden iade ediyorsun ne güzel hazır bilenmiş keskin bıçak göndermişler. Eminönünden bıçak almıştım ben keskinleştirene kadar yarım saat taşa sürttüm

  • mirafiori  (21.11.19 16:35:04)
şef bıçağı zaten o, ondan keskindir.

  • avianthem  (21.11.19 16:47:55)
ben de geçen yıl Pirge Gastro Şef Bıçağı almıştım internetten..
daha ilk gün parmağımı kesmişti (ufak bi kesik)
ilk zamanlar feci keskin oluyor sonra köreliyor.. no panik :)
  • strobist  (21.11.19 16:52:35 ~ 16:53:10)
bıçağı soğan keserken kullan. keskinliği azalacaktır.

  • sinek kral  (21.11.19 17:22:41)
İki tur makineye at körelir. Kullandığın bıçağı ifade etmek de ne bileyim. Biraz adice değil mi?

  • baal  (21.11.19 17:26:28)
şef bıçağı alıp keskin diye iade etmek de ne bileyim.. satıcının yerine kendinizi koyun bi.

körelir zaten zamanla, dikkatli kullanın.
  • awlmi  (21.11.19 17:28:40)
Domates ve ekmek bıçağı köreltir. Kabuklu domatesi dıştan kesmeye çalış ekmek dilimle vs :)

  • somethinginthewayshemoves  (21.11.19 18:46:38)