[]

Bıçak çok keskin, korktum. İade mi etsem?

İnternetten bir şef bıçağı aldım. Normalde çok dikkatli olurum, hatta her an elimi kesebileceğim tehlikesi tam o an aklımdaydı.

Kesme işini bitirdikten sonra nasıl hareket ettiysem bıçak parmağıma çok çok hafif dokundu, rüzgarını gösterdi hatta. Neyse ki derin bir kesik olmadı ama değdiği 1 cm uzunluğunda yeri jilet gibi kesti.

Çok fena korkuyorum, elime bile almak istemiyorum bıçağı. O kadar hevesle almıştım. Ne yapayım? Yıllardır hiç elimi kesmeyen ben dehşete kapıldım bıçağın keskinliği karşısında.

İade mi etsem, körelmesi için bir şeyler mi yapsam? (çok saçma olabilir)

Fikrinize ihtiyacım var :(

 
ashdsahd benim de tam olarak öyle bir bıçağa ihtiyacım var, bi link verebilir misiniz rica etsem?


 • benaslinda  (21.11.19 16:21:10) 
reklam kokan hareketler.

1 haftaya körelir zaten. geri verme.
 • Jesus Christ  (21.11.19 16:24:26) 
refika'nin bicagini soruyordun onu mu aldin? link paylasabilir misin merak ettim.

bir sey olmaz dikkatli olman lazim tabi, bicaktan korkuyorsan trene binmemelisin bu arada
 • exlibris  (21.11.19 16:25:05) 
Peçeteyi kesiyor mu? Eğer öyleyse gayet iyi bir bıçakmış. Körelmesi için bir şey yapmak yerine iade edebiliyorsan et. Sonuçta severek kullanmak için aldığın bir şeyden zevk almak lazım.


 • Dr_Stat  (21.11.19 16:27:47) 
Dikkatli kullan biraz, bir süre sonra körelir zaten. Neden iade ediyorsun ne güzel hazır bilenmiş keskin bıçak göndermişler. Eminönünden bıçak almıştım ben keskinleştirene kadar yarım saat taşa sürttüm


 • mirafiori  (21.11.19 16:35:04) 
şef bıçağı zaten o, ondan keskindir.


 • avianthem  (21.11.19 16:47:55) 
"Elini kesmeden şef olamazsın yeğen" demiş ünlü düşünür Descartes.
Geçmiş olsun öncelikle. Ya bu biraz şey gibi olmuş, normal araba kullanırken bir anda monster truck kullanmak gibi. Tabi ki ayarlarına alışmanız bir zaman alacak. Bence bırakmayın, sadece yavaşlayın. Zaten zamanla alışacaksınız. Öyle hemen vazgeçmeyin yav, hepi topu çizik. Kedi daha derin çizik yapabiliyor bıçaktan.

Büyük bıçak sevdiğim için paraya kıyıp almıştım, o kadar yavaş kullanıyorum ki normal bıçakla daha hızlı yemek yapardım herhalde. Sonuçta şef değilim ama özentiyim, neden olmasın diyerek almıştım. Tabi ki ilk aldığım ana göre daha hızlıyım ama sonuçta benim alanım değil.
 • mor bembombom  (21.11.19 16:50:25) 
ben de geçen yıl Pirge Gastro Şef Bıçağı almıştım internetten..
daha ilk gün parmağımı kesmişti (ufak bi kesik)
ilk zamanlar feci keskin oluyor sonra köreliyor.. no panik :)
 • strobist  (21.11.19 16:52:35 ~ 16:53:10) 
bıçağı soğan keserken kullan. keskinliği azalacaktır.


 • sinek kral  (21.11.19 17:22:41) 
İki tur makineye at körelir. Kullandığın bıçağı ifade etmek de ne bileyim. Biraz adice değil mi?


 • baal  (21.11.19 17:26:28) 
şef bıçağı alıp keskin diye iade etmek de ne bileyim.. satıcının yerine kendinizi koyun bi.

körelir zaten zamanla, dikkatli kullanın.
 • awlmi  (21.11.19 17:28:40) 
Domates ve ekmek bıçağı köreltir. Kabuklu domatesi dıştan kesmeye çalış ekmek dilimle vs :)


 • somethinginthewayshemoves  (21.11.19 18:46:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.