iş imkanı gider misiniz?

anadolunun bağnaz ve küçük bir ili diyebiliriz. nüfusu 200 bin civarında. mevcut durumda kendi işimi yapabileceğim bir olanak orada var. ağır işsizlik şartlarındayım, geçinme sıkıntım yok ama mutsuzluk hakim. büyükşehirden kalkıp gidilir mi, gider miydiniz?

işe bağlı gidebilirdim gitmeyebilirim. imkanlar ve ayrıntılar lazım.

  • basond  (21.11.19 12:03:06)
giderim.

küçük şehirde hayat kolay. en kötü haftasonumu takılmaya gelirsin.
  • babilbaligi  (21.11.19 12:17:00)
Para biriktirebileceksem giderim.

  • megalomaniac  (21.11.19 12:20:58)
tam olarak babilbaligi gibi dusunuyorum fakat hic kucuk sehirde yasamadim, davulun sesi uzaktan hos geliyor da olabilir.

  • in vino veritas  (21.11.19 12:21:30)
net gidilir. bir süre sonra yeni iş ararsın. iş çalışırken aranır.

  • tabii lan manyak mısın  (21.11.19 12:25:05)
gidilebilir neden olmasın. zaten buyuksehirde de hergun ortamlara akmiyorsundur. ayda dort haftasonu su anda yasadigin sehre veya cevredeki guzel sehirlere gidebilirsin.

zaman bos gececegine para kazanirsin.
  • tabudeviren  (21.11.19 12:25:40)
gidermiydiniz değil gidiyorum :D gidiliyor ekmek neredeyse oraya gidiyorsun. çoluk çocuk varsa işler farklı eğitimini evini vs düşünmek lazım. ben gidiyorum. hepsinde de eğlenerek döndüm.
nufusu 10 000 olan yerlerde de çalıştım. bi kar yağıyordu 1 mt. aha dayıya sor ibb.co
bu vatanın her yeri senin.
  • turbo sadık  (21.11.19 12:37:53)
attığın taş ürküttüğün kuşa değecek mi? yakınlarda büyükşehir var mı? çok zamanını alacak bir iş mi?

bunların cevabına göre karar veririm.
  • zgrydn  (21.11.19 13:03:24)
işsizsen sorman kabahat.
1 > 0 diyerek her yere gidebilmelisin.

ben istanbul'dan daha küçük bir şehire taşındım misal.
  • ozdek  (21.11.19 13:08:05)
giderdim, bir adım atmazsanız bir sonraki adımda ne olacağını bilemezsiniz

  • yemrem  (21.11.19 13:27:10)
Kendi işini de yapacakmışsın. Mutlaka git.

  • malheiros  (21.11.19 14:02:21)
Küçüklük baş tacı da bağnazlık sıkıntı.

Uyum sağlayabilengillerdensen eğer tabii ki git.
En kötü iş>işsizlik.

Allah kimseyi işsizlik buhranı ile sınamasın.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (21.11.19 14:06:51)
Gidilir tabii niye gidilmesin ama bir süre tahammül edilir büyük şehirde büyümüş biri için benim tahminim. Ömrünün sonuna kadar orada yaşamayı düşünmüyorsan, pılını pırtını toplayıp başka şehirde yaşamaya harcayacağın emeğe değecek kadar kalacaksan orada... matematiğini sen hesapla.

İş çalışırken aranır +1
  • olutaklidi  (21.11.19 19:12:34)
Para biriktirebileceksem giderim +1. hayir bir de sirf "buyuksehir"de olucam diye bos bos oturulur mu? oturdugun buyuksehir de paris new york falan degil.

  • hot potato  (21.11.19 19:14:50 ~ 19:15:25)