[]

Vize izin mektubunda Czechia mı Czech Republic mi?

Alınmasın adamlar Çek Ripablik dedik diye? Hangisini kullanmak daha doğru olur?
 
vfsglobal bile çek cumhuriyeti diyor. bence cumhuriyet de.

www.vfsglobal.com
  • sir gawain  (20.11.19 17:27:25) 
Kendi sitelerinde Republic diye geçiyor: www.mzv.cz


  • crown  (20.11.19 17:28:15) 
İsim tamamen değişmedi. Çek Cumhuriyetinin yanına bölge adı gibi eklediler. Almanya ve Federal Almanya Cumhuriyeti gibi. Yani kullanabilirsiniz.


  • evrim halkasi  (20.11.19 17:34:26) 
České republiky yaz aksanlariyla falan belki hoslarina gider.


  • hot potato  (20.11.19 18:05:56) 
ingiltereye büyük britanya veya birleşik krallık denmemesinin sebebi ingilterenin tek başına büyük britanyayı veya birleşik krallığı oluşturmamasıdır.

yoksa futbolda vs. turnuvalarda ingiltereye england denir. çünkü büyük britanyayı oluşturan diğer ülkeler(iskoçya galler vs.) ve birleşik krallığı oluşturan kuzey irlanda bağımsız katılır.

olimpiyatlarda birleşik krallık denir çünkü diğer ülkeler bağımsız katılmaz. birleşik krallık olarak katılırlar.
  • NightBringer  (20.11.19 22:06:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.