[]

Laptop Sorusu v986932

Biliyorum sıkıldınız ama teknolojinin hızına yetişilmiyor amk o yüzden sormak durumundayım.

Yapılacak işler:
web siteleri hazırlama, bir miktar kodlama
oyun oynanmayacak
zaman zaman photoshop-illustrator tarzı programlar ama devamlı ihtiyaç değil
pil süresi önemli
sistem için ssd, depolama için de normal hdd olsa on numara olur.

fiyat 3-4 bin arası, ne yazık ki üstüne çıkılamıyor.

bu özelliklerde araştırma yaparken şuna denk geldim www.amazon.com.tr

bu hdd'si olmasa da diğer kriterlere uyuyor gibi. extra hdd slotu var mıdır bunun? yoksa cd sürücüsünü mü çıkarmak gerekir?

başka önereceğiniz laptop var sa onlara da bakmak isterim. (sağlamsa ikinci el de olur)

 
Sizin duyurunun iki üstünde aynı bütçelerde bir tavsiye sorusu daha vardı. Aynısını yazayım. Ssd olsun, ssdnin türünü öğrenin, ssd'nin yanında sata3 giris hdd veya ikinci bir ssd'ye genişleme yuvası olsun, m2 ssd yuvasi da olabilir. Ram slotlarına bakın. İşlemci, ekran karti ve panel degistiremeyeceginiz donanımlar. Bunlari araştırmak için markanin global sayfasından ürünün kodunu girip destek kısmından detayli teknik özelliklerini ve broşürlerini kataloglarını inceleyin. Attiginiz linkteki makine hd yani 1366×768 panel, 4bin lira verecekseniz full hd olsun bir zahmet. Photoshop adobe kastiracaksaniz harici grafik yongası olsun en azından yarı yolda bırakmayacak kadar, dahili ekran kartli alet almayın. Pil önemliyse intel u serisi işlemci alacaksaniz zaten i5. Veya amd ryzen 5 tercih edin pili bir miktar büyük kapasiteli olur 7 8 saat gider.


  • karacigerim vur kadehlere  (20.11.19 20:58:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.