Endüstri mühendisliği öğrencisi için laptop tavsiyesi

Bir yakınımızın kızı bu sene bölüme başladı. En azından fakülte boyunca kullanacağı, sorun çıkarmayacak bir dizüstü bilgisayar arayışındalar. Kullanılan programları ve sistem gereksinimlerini paylaşabilir veya direkt marka-model önerisinde bulunabilirsiniz.

Çok öyle sistemli bilgisayar isteyen bir bölüm değil bildiğim kadarıyla.
En az 4-5 sene kullanağı için şık ve modern olmalı bence önemli.
Min 1080p ekranı olmalı ki eziyet olmasın kullanmak.

Msi modern serisi var veya lenovo yine güzel tasarımları var.

Pili uzun gitsin hafif olsun vs.

Min 4000-5000tl harcamak gerek.

www.msi.com
Bu güzel bence. Kullanacağı programların altından kolayca kalkar.
  • masseter  (20.11.19 14:56:14 ~ 14:57:39)
Endüstri mh. için özel bir bilgisayar conf. ihtiyacı yoktur.
İntel i5 işlemcili ssd'li 1080 p ekranlı herhangi bir laptop hatta en ucuzu olabilir.
Bu özelliklerde 3500-4000 altı makine kaldı mı??
  • wolfg  (20.11.19 15:39:44)
endüstri mühendisliği yüksek lisansım bitiyor. tüm işlerimi MacBook Air ile yaptım. 4-5 sene ço rahat kullanır, hem hafif...

  • babilbaligi  (20.11.19 15:43:14)
özel bir bilgisayara ihtiyacı olmayacak +1

  • kablelvuku  (20.11.19 17:09:04)
sistem gereksinimi orta ve üstü olması yeter.

  • avatar is back  (20.11.19 17:16:27)