Western Union’dan tanımadığın birinden para alma

Merhaba,
Türkmen bir arkadaşım Türkiye’de vizesiz kalma süresini geçirdi ve şu anda yasadışı olarak kalıyor Türkiye’de. Bu yüzden western Union üzerinden para çekemiyor. Benden Moskova’dan bir arkadaşının western union üzerinden bana göndermesini rica etti. Arkadaşlar ben hemen evet demedim, içimde şüpheler var açıkçası. Bu durum Benin başımı belaya sokar mı? Arkadaş sevdiğim, güvendiğim birisi. Rusya’da doktorasını bitirdi, Rusya vatandaşlığına geçecek, şu anda vizesini bekliyor. Yardımcı olmak istiyorum ama bu durum canımı sıkıyor. Sizce ne tür sakıncaları olabilir bunun? Yardımcı olmalı mıyım? Olursam ileride ne tür sorunlar çıkabilir?
Şimdiden teşekkürler.

Birkaç bin dolar ise hiçbir sorun olmaz.

  • 507  (20.11.19 00:37:31)
şu anda yasadışı olarak kalıyor Türkiye’de. Bu yüzden western Union üzerinden para çekemiyor.

Bu ikisinin ne alakasi var anlamadim. Emin misiniz para cekemedigine?
  • hot potato  (20.11.19 00:41:04)
Oturum adresi soruyorlarmış para çekerken

  • skdk  (20.11.19 00:53:25)
pasaportla cekilebiliyor olmasi lazim yanilmiyorsam. ama sizin icin bir sorun olmaz dedikleri gibi bir kac bin dolar ve bir seferligine. ama duzenli olarak sizin adiniza para yollanmasi iskillendirebilir iskillenmeye musait yerleri.

  • tanaka  (20.11.19 12:30:51)