mutsuzluğumu alır mı?

sevgili duyuru sakinleri,
geçenlerde elimi attığım işin bok olduğunu söylemiştim. diyorum ki yeni bir başlangıç yapayım. çevremi değiştireyim, sigarayı bırakayım, odamı istediğim gibi dekore edeyim. şimdi internette gezinirken bi yastık gördüm. anti stres yastığıymış. bunlar ne derece olumlu sonuçlar verir sizce ? içinde karbon teller varmış, elektriği alıyormuş. sizce bu girişimlerim olumlu sonuçlanır mı(çevremi değiştirmek, sigarayı bırakmak, odayı dekore etmek. uzun vadede beni mutlu eder mi ?)

bi baksanız:
shop.yatas.com.tr

evet işe yarar bu yastık stres alır ancak
"çevremi değiştirmek, sigarayı bırakmak, odayı dekore etmek. uzun vadede beni mutlu eder mi ?)" bunu etkileme oranı düşük be haco

  • dieselsingle2  (18.04.10 00:26:23)
sence mutlu olmak bu kadar kolay mı?
evet alışveriş yapmak insanları mutlu eder, karbon telli yastık ya da odanı yeni dekorasyonu; pahalı bir elbise ya da cep telefonu almak kadar mutlu edecektir seni, 2-3 günlüğüne belki mutlu olursun ama uzun vadeli sonuçlar bekleme bu yaptığından.
daha makul bir tavsiye istiyorsan da, bence git ihtiyacı olan birilerine yardım et.

ayrıca çevre de değişmez öyle kolay kolay, çevren senin geçmişindir-bugünündür yahu, çevren aslında sensindir ve değişmez o, ailenden-okulundan gördüklerin-öğrendiklerindir 20-25 senede yaşadıklarındır, öyle 3 günde kurtulamazsın onlardan, en fazla kimseyi aramayan ve arandığında da cevap vermeyen dangalak bi adam olursun çevreni değiştirmeye kalktığında, yakınında da kimse de olmaz seni dinleyecek, yeri geldiğinde yol gösterecek. ama sen şimdi dil kursuna vesaireye gidip, orada yeni manita-arkadaşlar bulurum diyorsundur muhtemelen, o da olmaz işte, zorlamayla bulunmaz bunlar, hayat çıkarmalı onu senin karşına.
not: sigarayı bırak tabi diyecem ama bırakamazsın ki.
  • de jure  (18.04.10 00:32:04)
bu sarkıyı dinle ve evrimi tikle derim .

fizy.com
  • agresif koyun  (18.04.10 00:34:15 ~ 00:35:36)
işte öyle mutluluğu bunlarda arar olduk. çok büyük beklentilerim yok, derslerimde başarı ve kendimi geliştirebileceğim bir ortam arıyorum. çözüm olarak değişim düşünmüştüm. türkiye'de hatrı sayılır bir bölümde hatrı sayılır puanla girdim, okuyorum. imkanlar kısıtlı, dersler kötü v.s

  • Ayiyogi  (18.04.10 00:43:53)