[]

Teker altında ezilme

Geçen gün Suriye'de tankımıza saldıran ypgli bir terörist tankın kapısını ya da neyse kapağını açmaya çalışırken düşmüş tank ezmiş ölmüş haberi geldi.

4 ay önce de dalgınlıkla dolmuşun kapısından inerken düşen kız teker altında ezildi denilmişti şu video
youtu.be

Sorum şu arkadaşlar. Bir araçtan düşen veya inen insan adım atsa 50 cm dışa gider ya da dengesiz bile düşse savrulacağı için yine en az 50 cm dışa doğru düşer. Araçların tekeri ise kaportanın daha iç kısmında olur ve inen /düşen kişiyle araç arasında 90 derecelik açı olur (tank olayında durum değişik olabilir ama şu dolmuş olayında araç doğrusal gittiği için düşen kız araca 90 derece dış adım atıyor)
Bu durumda bu insanlar teker altında nasıl kalıyor anlamadım?

Şimdiden teşekkürler.

Not: duyuru bir süre sonra kendini imha edecektir.

 
Adimi direk disari atsan 50 cm gidersin belki ama bosluga atiyon adimi, bi sonraki adim yere oturmadikca vucudunu nasi iticen de kurtulacan. Olay bu. Ice dogru dusuyosun, alternatif yok. Yururken dikkat edersen en son attigin adim seni sondan ikinci adimdan uzaga goturen, ayaginin havada olmasi diil.


  • beriberi  (19.11.19 22:07:30) 
araç hareket halinde, inmeye çalışıyorsun, çoğu kişi iki elini birden bırakıp inmez, bir eliyle tutamaç, otomatik kapının borularını vs tutar.

Adımını yere attın tökezledin, tuttuğun elini bırakmazsın. Ayağın aracın arkasına doğru sürüklenmeye başladı. Üstüne bir de sağa viraj olduğunu düşün, elini bıraktığın anda araç tepende.
  • kimlanbu  (20.11.19 10:03:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.