Rapor parası alma

Rapor parasını hesaplamak için öncelikle ilk üç aylık brüt gelir toplanır. Son üç aylık prim günü toplanır. Raporlu olunan gün sayısından 2 çıkartılır. 2 çıkartılmasının sebebi rapor parasının raporun ilk iki günü için verilmemesidir. İlk üç aylık brüt gelir, son üç aylık prim gününe bölünür. Çıkan sonuçla raporlu olunan gün sayısı (-2 gün de hesaplanır) çarpılır. Çıkan sonuç ayakta tedavi olması halinde 2 ile çarpılıp 3’e bölünür ve alacağınız rapor parasını bulmuş olursunuz. Rapor parası

diyor interntte.

benim 3 hafta, 5 + 4 + 5 gün raporum var arka arkaya. sadece 4 günlük olanda 1 gün işe gittim.

Bu 3 raporun her biri için, 2 gününü çıkarıp öyle para yatırmış

Yani ilk hafta için 3 gün, 2. hafta için 2 gün, son hafta için 3gün paraası yatırmış.

ÇOk düşük bir para geçti yani elime. TOplamda 8 iş günü parası geldi yani. Maaşın 4te birinden fazla.

20 günlük rapor alsaydım 18 gün parası yatacaktı ama böyle ayrı ayrı alınca, her biri için 2 gün çıkarmış. Bu 2 günler bana zarar oluyor. Şirket yatırmazsa tabi maaşı tam?

Hesap doğru, raporluyken işe gitmenelisin, gitmiş olman sgkyı ilgilendirmez. 20 gün heyet raporu alsaydın 18 günlük ücret yatacaktı. Şirketin eğer kesiyorsa o günleri de yaptırmaz. Hatta kesilen o iki günleri bile yatırmak zorunda değil.

  • kumulatifvergimatrahi  (20.11.19 12:55:12)