[]

Coğrafi bölgeler

Kim milyoner olmak ister'de Ankara'dan gelen Odtülü kız vardı. Şu soruda elenmişti. Ankara'nın Nallıhan ilçesi hangi bölgededir.

İç Anadolu - Karadeniz

Kız iç anadolu dedi cevap Karadeniz çıktı.

Ankara'nın topraklarının bir kısmı Karadeniz bölgesinde olabiliyor mu? Coğrafi bölgeler il sınırından bağımsız mı?
Soru yanlış mıdır diyeceğim ama elenen kız dahil hiçkimse tartışmadı bu bilgiyi kabullendi.

 
Coğrafi bölgeler haritasına göre pek çok il farklı bölgelerde: cografyaharita.com

Mesela Karaman'ın yarısı İç Anadolu yarısı Akdeniz bölgelerinde.
  • crown  (18.11.19 19:54:03) 
evet olabiliyor. coğrafi bölgeler şehirlere göre belirlenmiyor çünkü, bir kısım farklı bölgede yer alabiliyor. bilecik'in 4 farklı coğrafi bölgeye dahil olması gibi.


  • candide  (18.11.19 19:56:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.