birahaneler nasıl yerlerdir?

Mahallenin ipsiz sapsızlarının ucuz bira içmeye gittiği dumanaltı kötü mekanlar olduğuna dair önyargım var, gerçekte nasıl onu öğrenmeye geldim.

ben de tam tersi sağlam muhabbetin döndüğü yerler olarak düşünürüm hep. tabi semtine göre değişebilir bu.

  • orijinal nick bulamadim  (18.11.19 15:50:30)
çok genel sormuşsun. herkes her mekana gitmez. kaliteli olanı var olmayanı da var. iyi mekanlarda sağlam muhabbet döner. zaten mekan 2 dk sürmeden belli eder kendini. önüne geleni almaz içeri mekanını iyi tutmak isteyen esnaf.

  • hemsta  (18.11.19 15:54:20)
Düşük kültür seviyesi = daha yüksek kavga ihtimali. Bence gerek yok, al sokakta iç daha iyi.

  • kimlanbu  (18.11.19 16:24:53)
şehrine semtine göre çok değişir

  • fezagezgini  (18.11.19 16:36:44)
bir kere ucuz bira olayını sil kafandan hacı. en dandik birahanede 15-20 tl arası biralar. 10 tl'ye evinde içiyor ucuz içmek isteyen. 5 bira 1 patates 1 az fıstığa 120 tl para veriyorsun.

onun dışında güzel çirkin ya da iyi kötü yorum yapmıyorum, ama birahanelerin kendilerine has apayrı kültürü vardır. evet ekseriyetle takılan tayfa ganyancı, alt gelirli, az eğitimli tayfadır ama özellikle ufak bir ilçedeysen içerdeki ortam on numara 5 yıldızdır.

hiç gitmediysen mutlaka bir kere tecrübe etmeni tavsiye ederim.
  • duster  (18.11.19 16:39:12)
Birahane bile olsa içeride kons abla varsa uzak durun ama yoksa takılın keyfinizce fıstık bira sigara kokusundan özel bir ortam parfümü vardır :) İçirir insana

  • synax  (18.11.19 16:44:00)
İçeride kons varsa işe yaramaz. Çok güzel birahaneler de var yer yer sadece muhabbet dönen. Bira fıstık sigara kokan..

  • elitoangelito  (18.11.19 17:21:06)
gitmen lazım
her yer leş değil
biz takılıyorduk kızlı erkekli
  • kingcyrax  (18.11.19 18:23:02)
Dogru duzgun veya hic yıkamayan tabak çanak ve bardakta los isikta yemek içmek durumunda kalmak.

  • scorpion37  (18.11.19 19:37:49)
Dayi mekani. Bira ucuz da degil birahanelerde.

  • stavro  (18.11.19 20:46:11)
O dediğin eskidendi şimdi ucuz bira mı kaldı ? Benin gördüklerim gayet nezih oldular.

  • prizmatik  (18.11.19 20:55:23)
Birahane ile muzikhol ayrımının farkında olmak gerek. Yaptığın tanımlamaya muzikhol daha çok uyuyor.
Cok birahane gezdim, ne bahsettiğin tiplerden gördüm ne de duymuslugum var.
It kopuk mekanda içmez zaten, arabada içer, otoban kenarinda içer, izbe yerlerde içer, mekana almazlar.

Taksim laleli taraflarindan söz etmiyorum tabi oralarda ciğerini sökerler:)
Mahalle birahaneleri iyidir, efendi insanlar olur genelde.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (19.11.19 00:52:38)