[]

boş pasaportla abd'ye giden var mı?

selams,

abd vizesinin olduğu pasaportun süresi yakında biteceği için yeni pasaport çıkarttım ama yeni pasaport bomboş. eskisinde 2 şengen defalarca da sırbistan-ukrayna girişi vardı.

benzer durumu tecrübe eden var mı? girişte sorun yaşandı mı?

çok teşekkür

 
Eski pasaportu da gotureceksin. Bu cok normal bir senaryo.


  • hot potato  (17.11.19 23:22:39 ~ 23:24:21) 
yani elinizde bir eski pasaport (vizenin olduğu) birde bomboş ama yeni olan bir pasaport var öyle mi? ve amerika'ya böyle gideceksiniz?
1- ilk pasaportun tarihi ne zaman bitiyor?
2- amerika'da ne kadar süre kalacaksınız?
  • herospower  (17.11.19 23:22:51) 
eski pasaportu götüreceğim zaten yasal süreci biliyorum sadece kapıda bu yüzden kıllık yapma ihtimallerini merak ediyorum.

@heroespower

1- nisan 2020 ve ben ocak 2020'de gidiyorum (exp date'e 6 aydan kısa bir süre kalmış olacak yani ilk pasaport için)

2- min 6 ay.
  • nodrap  (17.11.19 23:32:40) 
Eski pasaportta diyelim boşmuş o durumda na oluyor acaba


  • toprakbaba  (17.11.19 23:53:51) 
boş olup olmamasının bir esprisi yok. geçerli olan vize hangi pasaporttaysa o pasaportu ve güncel pasaportu götürmeniz lazım. örneğin amerikan vizesi aldınız (10 yıl veriyorlar) ama pasaportunuz 5 yıllık. hiç abd'ye gitmemiş olsanız da (ilk pasaport boş, sadece vize var) 5 yıl sonra 2 pasaportunuzu da götürmeniz gerekiyor. çünkü vize eski pasaportta.


  • himmet dayi  (18.11.19 00:02:40 ~ 00:11:35) 
Yurtdışına ilk çıkışımda amerikaya gittim ve haliyle pasaport boştu. Bahsi açılmadı bile. Sorun yok.


  • cay koy geliyorum  (18.11.19 00:41:40) 
pasaportun bos olmasi niye sorun, dunyayi gezmek zorunda degilsin amerika'ya giderken. pasaport cipli pasaport zaten ayrica vize de elektronik vize degil mi zaten?


  • baldur2  (18.11.19 02:24:44) 
ben oyle girmistim yillar once, problem cikmadi. kapidaki nazinin sordugu sorulara duzgun cevaplar verdigin surece sikinti cikmaz. amerika siniri hep tersime gelmistir, bir alisamadim gitti su dazlak biyikli amcalara ahah, bana da hep oylesi denk geliyor.


  • cooperr  (18.11.19 08:38:48) 
Çipli pasaportun olmadığı dönemde bir ara 3 pasaport birden taşıyordum. Haliyle bazısı bomboş oluyordu. Sıkıntı olmuyor. Bazen gümrük memurlarıyla işin dalgasını geçtiğim bile oluyordu.


  • SiyamkedisiZorro  (18.11.19 09:38:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.