formula 1'de çalan milli marşlar

podyumda arka arkaya iki ayrı milli marş çalıyor.

ilk çalan pilotun memleketinin milli marşı.

ikinci çalan neyin milli marşı?

"takımın memleketinin milli marşı" dediğinizi duyar gibiyim.

takımın nesinin memleketi?

yani az önce max verstappen podyuma çıkınca ikinci olarak avusturya milli marşı çaldı.

takımın adı aston martin (ingiliz) redbull (avusturya) racing. motoru da honda (japonya).

hadi aston martin'i boşver. niye içecek firmasının marşı çalınıyor ula? honda'nın japonya'nın marşını çalsanıza.

hakkinen yarışırken takımın adı mclaren mercedes idi, ama milli marş diye ingiliz mclaren'in değil, alman mercedes'in marşı çalınırdı.

evet çok uzattım. niye japonya çalmadı da avusturya çaldı?

Takım redbull takımı çünkü. Honda takımı değil.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (17.11.19 22:22:32)
takım redbull'un. o nedenle de avusturya lisansı var.

  • biergarten  (17.11.19 22:32:55)
aston martin sponsor, honda motor sağlayıcısı, red bull racing takımın kendisi.
geçen yıl motor renault'ydu mesela. bu yıl honda oldu.

edit: hakkinen kazandığında takım marşı olarak birleşik krallık marşı çalardı, alman değil.
zaten 'Team Maclaren Mercedes' dönmeinde de takım her zaman olduğu gibi McLaren'dı, motor sağlayıcısı Mercedes'ti. McLaren çok uzun yıllardır var. Eskiden McLaren Honda idi, Mercedes oldu, Honda oldu, şu an Renault, 2021'de tekrar Mercedes olacak. Ama asıl olan McLaren. O yüzden UK marşı çalardı.

Örnek: www.youtube.com
  • himmet dayi  (17.11.19 23:03:17 ~ 23:07:12)
honda motor sağlayıcı, takımın adı redbull honda değil. mclarenda takım motor sağlayıcısı mercedesti.

  • mikahakkinen  (18.11.19 09:08:15)