[]

Tarkovski manyakları bi bakabilir mi

"insan 16 yaşındayken dünyayı değiştireceğini düşünür.18 olduğunda düşünceleri sert bir kayaya çarpar. 20 yaşına geldiğinde hiçbir şey değiştiremeyeceğini anlar 25 yaşına geldiğinde ise dünyanın onu değiştirdiğini fark eder. ve insan 25 yaşında ölür, 75 yaşında gömülür."

şu sözü hangi filminde, röportajında vs. söylemiş bir türlü bulamadım asıl kaynağını, ingilizce araştırdığım halde. merağımı giderecek varsa memnun olurum.


 
google'a tarkovsky 16 18 25 75 yazdim, butun sonuclar turkce websitelerinden cikti (hepsi birbirinden tiras, onedio falan tarzi yerler). ki turkiye'de degilim. bence uydurma olabilir.


  • hot potato  (16.11.19 09:26:20 ~ 09:27:30) 
Uydurma olma ihtimali çok yüksek. Çünkü Bu söz farklı kişilerin ağızlarından söylenmiş gibi de yazılır çizilir çoğu zaman


  • westblack  (16.11.19 10:33:37) 
bana şunu anımsattı i.pinimg.com


  • basond  (16.11.19 11:31:22) 
25 yaşında ölüp 75 yaşında gömülme kısmının benjamin franklin'e atfedildiğini gördüm ben.


  • amugochi  (16.11.19 11:50:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.