[]

Kreatin, protein tozu gibi kalıcı etki yapıyor mu?

Bırakınca sarkıyor yauuv muhabbetinden bahsetmiyorum. Protein tozunu bırakınca ama beslenmeye ve spora devam edince protein tozunun önceden yaptığı katkı kalıcı olmaya devam ediyor, ama kreatin şişiriyor, kullanmayı bırakınca şişkinlik de gidiyor diye biliyorum, öyle mi? Yoksa kas artışına da yardımcı oluyor mu?
5 ay önce aldım da biraz kullanıp bıraktım. Ailemde kel yok ama stresten ondan bundan saç çizgim geriledi. Bir de böbrekleri elime almak istemedim. 
Kreatinin sebep olduğu şişkinlik vücudun su tutmasından kaynaklı. Bırakınca suyu da salıyor tabii ki vücut. Kas artışına ise doğrudan değil dolaylı etkisi var. Krebs döngüsünde ATP'nin yerine konmasını hızlandırarak daha verimli bir antrenman yapmanı sağlıyor. Maksimum fayda için ilk bir hafta günlük 20gr alıp sonra 3-5 grama düşebilirsin. Yılın her günü kullanmak zorunda değilsin. Antrenmana ağırlık verdiğin dönemlerde alman yeterli. Böbreklerde hasara sebep olduğuna dair uzun dönemli kanıtlanmış bir çalışma yok. Yine de dikkati elden bırakmak lazım tabi.


  • synesthesia  (16.11.19 04:08:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.