[]

Ankara'da güvenilir camcı ya da mobilyacı tavsiyesi istiyorum capsli

yapmak istediğim şu:
gardrobun sürgülü kapaklarını komple çıkarttırıp (mekanizması bozuldu, zor sürülüyor), kapaklardaki aynanın bir kısmını kestirerek karşı duvara astırmak.
ibb.co


tavsiye edeceğiniz kimse var mı?

 
O ayna, altındaki ahşap Malzemeye yapistirildiysa oradan sökülmesi pek olası değil gibi.
Mekanizmayı elden geçirmek daha kolay olabilir

  • kisa  (16.11.19 00:30:41) 
Ayna sunta/mdf'ye yapıştırıldığı için çok zor iş.

Ne marangoz tek başına yapabilir ne camcı.

İşlem şöyle olmalı;

Önce ayna elmas ile boydan boy çizilmeli/kesilmeli, sonra yatarda sunta dikkatlice aynı hizadan kesilmeli.

Yatar dairenin testeresi aynaya değerse patlatacağı için yüksekliği 16-17 mm ayarlanmalı, bu yüzden sunta tam kesilmiş olmayacak ve aynada 1-2 mm kalınlıkta kesilmemiş sunta halen var olacak.

Bundan sonra ayna yukarı bakacak şekilde malzeme aşağı esnetilerek aynanın ayrılması ve kalan o 1-2 mm suntanın da kırılması beklenmeli.

Sorunsuz ayrılabilirse kalan pürüzler zımpara ile giderilmeli.
  • John Bloor  (16.11.19 08:52:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.