Telefon değişikliği sonrası whatsapp gecmisi

Eski telefonum her gece 2 de yedekleme yapıyordu

Ekranı kırıldı yeni bir tel aldım eskisi yanında değil şu an

Whatsapp kurdum google drive da yedek bulamadı

Eski telefonum yanında değil

Yedekler eski telefonumda duruyor mudur?

Yoksa yeni bir telefonda kurduğum için gitti mi artık? :(

edit: eski telefonumun dahili hafızasından en son yedegi aldım ve yeni telefonumdaki aynı klasore kaydettim. uygulamayı tekrar yukleyince yedegi buldu. cevaplar icin tesekkur ederim

ydeklemeyi google drive a mı yaptı yoksa başka bir bulut adresine mi yaptı acaba?

  • basond  (15.11.19 22:29:01)
Telefona yapmış olamaz mı? Çünkü telefonda her gün kaydedilmiş 180-190 megabaytlik formatını bilmediğim dosyalar goruyordum

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (15.11.19 22:32:35)
Drive'a yedekli değilse telefona yedeklemiştir. O da şifreli oluyor, başka telefona atsanız da geri gelmez.

Tek yolu eski telefona tekrar kurup, drive ile yedekleyip yeni telefona o Google Drive hesabını bağlamak.

Telefona root atıp o şifreli dosyalar da açılabiliyordu en son ama zor iş o.
  • influx  (15.11.19 22:34:54)
olası tabi telefon markanıza göre bulut adresilerini kontrol edin yoksa telefon hafızasında olma ihtimali de var.

  • basond  (15.11.19 22:35:38)
Vatsab-ayarlar-sohbetler-sohbet yedegi

Kismina gelirseniz karsiniza 2 aciklama yapiyo. Mesela bende;

Yerel:2:02
Google drive:Yok

bende de her gece 2 de yedek aliyo. Ama onu ne icin aliyo yada telefonun tam neresine hangi formatla kaydediyo. Bilmiyorum, biz kullanamiyoruz galiba.
Telefonu degistirip konusmalarin kalmasini istiyosaniz drive i da secmelisiniz.

Edit: Eski telefonu bilgisayara baglayip ulasabilirmissiniz galiba.

(git: faq.whatsapp.com )
  • bir3iki7  (15.11.19 22:37:17 ~ 22:38:16)
Eski telefondaki yazışmalar uçmaz.

Simi tekrar eski tele takın, watsapı çalıştırın. Sohbet ve yedek kısmına gelin ayarlardan, şimdi yedekle diyin ve google hesabını seçin.

Yedekleme bittikten sonra yeni telefona sim takın, watsapı kaldırın yeni telden önce, sonra tekrar indirip kurun ve aktif edin.

Yedeği google hesabından bukup yükleyecek.
  • John Bloor  (16.11.19 08:57:37)