[]

9 saat uyumama rağmen

hala gün içinde yorgun ve uykuluyum. bu durumdan çok sıkıldım artık. millet anlatıyor yok 20 saattir ayaktayım yok ben hep 7 saat uyurum falan. ben de mi bi sorun var abi? nereye gidicem kime anlatıcam ben derdimi? hep yorgun ve uykuluyum. hani bıraksan 15 saat uyurum diyemiyorum zaten en fazla 9 saat uyuyabiliyorum ama yetmiyor.
 
Erken yat
Güneş doğmadan biraz önce kalk
İmkanın var ise öğleden önce biraz uyu
Uyku uykunun mayasıdır derdi ananem
  • oldumusimdi  (15.11.19 20:42:39) 
rem uykusu ile alakalı insanın bir uyku dalgası ritmi var ve genelde 3 er saatlik aralarla yukarı çıkıp iniyor bu dalga.
dalga en altta uyanırsanız(derin uykudayken) uykusuz kalkıyorsunuz 5 saat yada 9 saat uyuma ile bağımsız. ancak dalga en üst noktada ise(hafif uyku konumunda) uykunuzu almış olarak uyanabiliyorsunuz 3 saat 5 saat farketmeksizin.

tabi bunu her zaman uygulayamazsınız 4 gün yaparsınız sonra vücut uzun uyku ister
  • basond  (15.11.19 20:44:45) 
spor yap. karbonhidrati kes.


  • alperz  (15.11.19 20:45:59) 
bu sorun psikolojik oluyor genelde. endişe, gelecek kaygısı, ümitsizlik tetikliyor. bunlar kafayı kurcalıyorsa uykusuzluk da olur, isteksizlik, halsizlik de olur.

80'lik ninem sabahın köründe dipçik gibi ayakta o kadar söyleyeyim.
  • heidi'nin dedesi  (15.11.19 20:55:03) 
"Hep yorgun hissediyorsan yeterince yorulmuyorsun demketir" gibi bir söz vardı çok beğendiğim.

Düzenli spor yap derim eğer yapmıyorsan.
  • winston insani  (15.11.19 22:21:15) 
Önce dahiliye. B12, d vitamini, demir, folik asit, magnezyum, çinko vs rot balans ayarı çektirin kendinize. Emin olun fazlasıyla etkili.
Sonra psikolojik mi, değil mi kısmını düşünün derim.

  • mor bembombom  (15.11.19 22:43:03) 
Dahiliye +1
Bir de kbb cunku nefes almada sorun varsa o da sabah yorgunlugu yapiyormus diye duydum ameliyat olan bi arkadastan. Doktoru soylemis zamaninda. simdi arkadas da daha dinc oldugunu soyluyor.
Bir de 9 saat uyku yorgun uyandirir zaten. Fazla uyuyunca bana hep oye oluyor ki uykuya bayilirim.
  • Flipsflops  (16.11.19 00:10:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.