[]

internetten yayın yapan yabancı medyanın tr ayağı solcuların mı elinde ?

Başlık biraz cins oldu; aslında şöyle youtubeda yayın yapan bbc, sputnik, amerkanın sesi gibi yayın organları genelde anaakım medyada görmediğimiz haberleri yapıyorlar, ama ilginç bir şekilde izlenmiyorlar da yani olumlu olumsuz refleks de görmüyorlar. Bunu merak etmiştim, bunlar ideolojik mi yaklaşılıyor da bunlar izlenmiyor
 
doğal olarak sola! yakın insanların elinde çünkü neredeyse tüm türk yayın organları (tv, gazete) yandaş durumda, haliyle muhalif gazeteciler bu yayın organlarında iş bulamıyorlar, çalışanlar da kafalarını azıcık kaldırdıkları anda kovuluyorlar. ee doğal olarak da bu bahsettiğin yabancı medyanın tr ayağını da işsiz insanları (yani bugünün muhalifleri) dolduruyor.

sol-sağ diye ayırmak da zor, muhalif ve yandaş diye ayırmak daha düzgün bir bakış açısı olur, özellikle günümüzde.
  • aziz dostum jack  (15.11.19 19:58:35 ~ 19:59:13) 
İndependent, suputnik gibi siteler hükümet yanlısı. Kısaca Rus yanlısı siteler. Genelde akit ve yeni şafakla aynı haberler servis ediliyor.


  • westblack  (15.11.19 20:39:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.