[]

Yazılım geliştiriciler için us klavye

şimdiye kadar hiç kullanmadım ama satın almayı düşünüyorum, tr q klavyeden geçenler ve us klavye kullananlar nasıl buluyor? alışması zor mu? problem yaşar mıyım?

teşekkürler.


 
Alışılıyor da hep onu kullanman lazım. Bi tr klavye bi us klavye geçişi yapıp durduğumda bana zor gelmişti.


  • plutongezegendegilmi  (15.11.19 15:33:43) 
kod yazarken us klavye daha kolay cunku cok kullanilan bazi karakterler [] {} <> vs. hemen parmaginin altinda oluyor. Yazmak icin herhangi bir tus kombinasyonuna gerek kalmiyor.


  • emrahday  (15.11.19 16:19:50) 
Ben 15 yıl önce falan başladım US klavye kullanmaya ve inanılmaz memnundum. Ama sonra en büyük problem başka bir bilgisayarda herşeyin karman çorman olması oldu. Mesela ofiste biri birşey soruyor, oturuyorum adamın bilgisayarına sudan çıkmış balığa dönüyorum. Birde kodun içinde türkçe string falan yazmam gereken yerlerde sürekli tr / eng geçiş yapmak da bir süre sonra acayip bir hal aldı. Hala daha windows klavye kullandığımda direk ingilizceye çeviriyorum. Ama mac'te tekrardan türkçe kullanmaya alıştım.

Kısacası US klavyeye geçmek kolay ama geri dönmek çok zor :)
  • talasas  (15.11.19 20:42:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.